2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Kısıtlı bir seyahat bütçesine sahipseniz 2020 yılı içerisinde Avrupa'da gezilebilecek en ucuz ülkeler hangileridir merak ediyorsunuzdur.
İyi haber şu ki Avrupa'da düşük bütçeyle seyahat edebileceğiniz bir çok ülke var ve az bütçeyle tatil yapmak için illa ki yurt içinde plan yapmanıza gerek yok. Zaten artık konaklama vergisi ve kaldığınız otellerin gsm operatörleri tarafından devlete rapor hazırlandığını düşünürseniz ucuz avrupa ülkeleri tatil için çok daha iyi alternatifler olacaktır.

Avrupa'nın bir çok ucuz ülkesi doğu avrupada yani bize yakın balkanlarda olsa da güney ispanya ve portekiz gibi  bazı ülkeleri ne kadar ucuz olabileceklerine şaşıracaksınız.

Eğer düşük bir bütçeyle seyahat ediyorsanız merkezi lokasyonlardan kaçınıp daha çok kırsal avrupayı tercih ediyor olmanız gerekiyor. Seyahat meslektaşlarımıza seyahat ettikleri Avrupa'nın en ucuz ülkeleri ve neden oraları tercih ettiklerini sorduk. Ayrıca kendilerine ne kadar harcama yaptıklarını da sorduk. İşte Avrupa'da 2020 yılında seyahat edebileceğiniz en ucuz ülkeler.

15. Arnavutluk

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
İnanılmaz bir tabiat, bembeyaz kumlu plajlar ve büyüleyici şehirler. Arnavutluk'ta hepsi var. Eski moda misafirperverlik anlayışı ve inanılmaz bir yerel mutfağıyla Arnatuluğu keşfe giden ucuz bir tatil planı yapabilirsiniz.

Arnavutluk Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Arnavutluk'da ortalama hostel fiyatları: 10 euro
Arnavutluk'da ortalama otel fiyatları: 25 euro
Arnavutluk'da ortalama yemek fiyatları: 5-15 euro
Arnavutluk'da ortalama ulaşım fiyatları: 1-4 euro

Aile işletmesi günlük kiralık evlerde kalırsanız ki bu yerler kahvaltıda veriyor ve küçük gruplarla turlara katılırsanız Arvanutluk tatilinizi çok uygun bütçelere indirebilirsiniz.

14. Makedonya

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Makedonya, Balkanların saklı cevheridir. Canlı kültürü, lezzetli yemekleri, pitoresk köyleri ve zengin tarihi ile yeni yerleri keşfetmeyi seven gezginleri memnun edecek bir destinasyondur.

Başkent Üsküp, sayısız heykeliyle tanınıyor, ancak şehirden sadece 15 km uzaklıkta, yürüyüş yapmayı ya da su sporlarını seven gezginler için de Matka kanyonu gibi bir alternatif yer alıyor.

Makedonya'daki en sevdiğim yer Arnavutluk sınırında yatıyor. Ohri Gölü, Avrupa'nın en eski ve en derin göllerinden biridir ve yelken, kayık, yamaç paraşütü veya tüplü dalış için harika bir yerdir. Kültürünü sevenler için ise Ohri'de bulunan 365 adet kilise ve tarihi yapı kesinlikle görülmesi gereken  yerler arasındadır.

Makedonya Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Makedonya'da ortalama hostel fiyatları: 15 euro
Makedonya'da ortalama otel fiyatları: 35 euro
Makedonya'da ortalama yemek fiyatları: 5-15 euro
Makedonya'da ortalama ulaşım fiyatları: Üsküp'ten Ohri'ye giden otobüsler 8 euro

Ohri'de yamaç paraşütü yapmak sadece 49 eurodur.

13. Gürcistan

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Gürcistan’ın bilinmeyen bir Doğu Avrupa ülkesi olduğu günler artık geride kaldı.Başkent Tiflis, başlangıç için en bariz yer, ancak turistler Batum'daki denizin canlandırılmış alanlarını da göz önüne almalı. Yolculuk tutkunuysanız, 1 saat uzaklıktaki Gori şehrine doğru yolculuğa başlayın. Gor şehri Stalin müzesi ve iyi korunmuş bir antik kent olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Uplistsihe'yi içerisinde barındırmaktadır.

Gürcistan Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Gürcistan'da ortalama hostel fiyatları: 10 euro
Gürcistan'da ortalama otel fiyatları: 35 euro
Gürcistan'da ortalama yemek fiyatları: 5-15 euro
Gürcistan'da ortalama ulaşım fiyatları: 2-3 lira civarında

Machakhela zincir restoranlarında Gürcistan'ın lokal lezzetlerini deneyebilirsiniz.

12. Romanya

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Romanya muhtemelen Avrupa’yı gezmek için en ucuz yerlerden biri. Günde toplam 300 liradan az bir ücret karşılığında, Transilvanya'nın yemyeşil kırsalını ve tarihi yapısını keşfe çıkabilirsiniz.

Bram Stoker'ın kitapları ile popüler olan Romanya genellikle efsanevi Kont Drakula'nın gizemi ile büyülenen turistleri de ağırlamaktadır. Bununla birlikte, Poeinari Kalesi'nin kalıntıları da ziyaret edilesidir.

Romanya Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Romanya'da ortalama hostel fiyatları: 10 euro
Romanya'da ortalama otel fiyatları: 25 euro
Romanya'da ortalama yemek fiyatları: 5-15 euro
Romanya'da ortalama ulaşım fiyatları: 100 kilometreden daha kısa yolculuklar için 50-60 lira harcama yaparsınız.Taksiler kilometrre başına ortalama 3 lira yazıyor.

11. Litvanya

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Litvanya'nın başkenti Vilnius, Avrupa'nın en çok göze çarpan şehirlerinden biri. Birçok ailenin bilmediği şey, Vilnius'un aynı zamanda çocuklar için mükemmel bir yer olduğu ve aynı zamanda çok uygun maliyetli olduğu. Vilnius çok fazla para harcamadan gerçek Avrupa havasını yaşatıyor.

Vilnius'un sanat başkenti olan Uzupis'i ziyaret edip eğlenebilir ve kentin her köşesindeki sanata hayran kalabilirsiniz.

Litvanya Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Litvanya'da ortalama hostel fiyatları: 15 euro
Litvanya'da ortalama otel fiyatları: 40 euro
Litvanya'da ortalama yemek fiyatları: 5 euro
Litvanya'da ortalama ulaşım fiyatları: Şehir içinde 4-5 lira

Şehirde gezerken, başka bir şehre giderken toplu taşıma, tren veya otobüsleri kullanın. Ayrıca ücretsiz bir yürüyüş turu yapmanızı da öneririm.

10. Portekiz

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Portekiz, ziyaret edilebilecek pek çok ilginç yeri ve yapacak ilginç şeyleri olan inanılmaz bir ülkedir. Yaş ve ilgi alanlarına bakmaksızın herkes zevk alacağı yerler ve aktiviteler bulacaktır.

Portekiz'i ziyaret etmenin bir başka nedeni de, yerel halkın çok samimi, yardımsever ve misafirperver olmasıdır. Portekiz'i ziyaret ediyosarnız Lizbon'u, Porto'yu ve  Coimbra da kesinlikle görmeniz gerekiyor. Azor Adaları ve Madeira, plaj tatili için mükemmel yerlerdir.

Portekiz Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Portekiz'de ortalama hostel fiyatları: 20 euro
Portekiz'de ortalama otel fiyatları: 40-45 euro
Portekiz'de ortalama yemek fiyatları: 10 euro
Portekiz'de ortalama ulaşım fiyatları: Lizbon'dan Porto'ya trenle gitmek 25 euro tutuyor. Şehir içi ulaşım da gayet ucuz.

9. Bulgaristan

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Bulgaristan, kozmopolit Sofya ve Filibe şehirlerini, Avrupa'nın en ucuz kayak merkezi olan Bansko dağ kasabası ve Avrupa'nın en ucuz sörf merkezi olan Sunny Beach ile birleştirmektedir. Plajı, tatil köyleri, muhteşem bir doğası ve inanılmaz Milli Parkları da var.

Plovdiv, Akdeniz'deki açık hava yaşam tarzını inanılmaz ve çeşitli bir tarih ve mimariyle birleştiren Bulgaristan'ın ziyaret edebilecek en iyi şehirlerden biri. Daha kırsal bir bir gezi için, Bansko kayak kenti kayak sezonu dışındaki doğa yürüyüşleri, açık hava maceraları ve yaz aylarında ücretsiz müzik festivalleri için güzeldir.

Bulgaristan  Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Bulgaristan'da ortalama hostel fiyatları: 10 euro
Bulgaristan'da ortalama otel fiyatları: 20 euro
Bulgaristan'da ortalama yemek fiyatları: 7 euro
Bulgaristan'da ortalama ulaşım fiyatları: 5 saatlik tren yolculuğu için 3 euro ödedik

8. Slovakya

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Slovakya'daki doğa harikası ve şirin Bratislava, Orta Avrupa'daki en alçakgönüllü ve küçük şehirlerden biridir. Günde 300 liradan az bir ücret karşılığında, 25 yaşındaki bir ülkenin Viyana ve Budapeşte gibi popüler komşu destinasyonlara kıyasla kendi kimliğini nasıl kazandığını deneyimleyebilirsiniz.

Slovakya'da bir gün bile bir seyahat, bir servet harcamadan manzaraları görmek ve tarihleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için yeterlidir.

50 lira ücretle Bratislava'da bulunan UFO gözlem kulesine kesinlikle çıkmalısınız.Yapılacak diğer harika şeyler arasında Slovak pubını ziyaret etmek ve geleneksel slovak yemeklerini denemek de olmalı.

Slovakya Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Slovakya'da ortalama hostel fiyatları: 25 euro
Slovakya'da ortalama otel fiyatları: 50 euro
Slovakya'da ortalama yemek fiyatları: 10 euro
Slovakya'da ortalama ulaşım fiyatları: 5 euro

7. Montenegro (Karadağ)

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Karadağ, Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri ve oradayken Karadağ'ın fotoğraflarını gördüğünüzde hemfikir olacağınızdan eminiz. Bu Balkan ülkesinde, dünyada başka hiçbir yerde bulamadığımız eşsiz bir cazibe var.

Boyutunun küçük olmasına rağmen, herkes için bir şeyler var: Avrupa'nın en güneyindeki fiyortları ile kaplı Adriyatik Denizi'nin mavi sularından, engebeli dağlara ve bozulmamış göllere ve hareketli şehirlere kadar. Ülke etkileyici, yapılacak çok çeşitli şeylerle keşfedilecek yerler ile doludur. Taç mücevheri, doğal ve kültürel değeri nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki yerini almıştır.

Karadağ Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Karadağ'da ortalama hostel fiyatları: 20 euro
Karadağ'da ortalama otel fiyatları: 80 euro
Karadağ'da ortalama yemek fiyatları: 15 euro
Karadağ'da ortalama ulaşım fiyatları: 2-3 euro

6. Belarus

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Bu Doğu Avrupa ülkesi sadece ucuz değil; paranızında tam karşılığını alabileceğiniz bir ucuz tatil noktası. Bizim ülkemizdeki çok değersiz yaşam standardının karşısında Belarus oldukça iyi bir lokasyon. İnsanlar burada Rus olmayan turistlere alışkın değil, bu yüzden bazı Rusça ya da Belarusça kelime öbekleri öğrenmek için harika bir fırsat yakaladınız diyebiliriz.

Belarus Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Belarus'da ortalama hostel fiyatları: 10 euro
Belarus'da ortalama otel fiyatları: 40 euro
Belarus'da ortalama yemek fiyatları: 8 euro
Belarus'da ortalama ulaşım fiyatları: 1 euro

5. Hırvatistan

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Hırvatistan, Güneydoğu Avrupa'da popüler bir düşük bütçe lokasyonudur. Ortaçağ kentleri, turkuaz yelken suları ve olağanüstü yemekleriyle ünlü olan bu Akdeniz ülkesi, mükemmel tatillerin yapıldığı yerdir.

Ülke aynı zamanda bizden sonra Avrupa'nın en iyi plajlarına ve doğa parklarına sahiptir. Buna ek olarak, İtalya, Portekiz ve İspanya gibi popüler tatil yerlerine kıyasla hala ucuzdur.

Doğayı seviyorsanız, Plitvice ve Krka'nın kusursuz resimli milli parkları sizi de etkileyecek. Ayrıca, ülkedeki en iyi adalar ve plajlar için Dalmaçya kıyılarına da göz atabilirsiniz. Ayrıca büyüleyici ve büyüleyici müzeleri için Zagreb'i mutlaka görün.

Hırvatistan Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Hırvatistan'da ortalama hostel fiyatları: 10 euro
Hırvatistan'da ortalama otel fiyatları: 40 euro
Hırvatistan'da ortalama yemek fiyatları: 8 euro
Hırvatistan'da ortalama ulaşım fiyatları: 1 euro

4. Estonya

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Özellikle Tallinn, büyüleyici ortaçağ şehirlerine muhteşem manzaralara olan gezginler için mükemmel bir yer. Tallinn’in Eski Kent bölgesi, yalnızca çok sayıda tarihle değil, aynı zamanda güzel Arnavut kaldırımlı sokaklarında uzun bir yürüyüşten sonra sizi heyecanlandırmaya yardımcı olacak birçok gastronomik noktayla doludur.

Tallinn'de yapılacak çok şey var. Patkuli platformundan şehir içi manzaraların keyfini çıkarmak için tepeye çıkın (ücretsiz). Orta Çağ mumlarıyla aydınlatılmış bir barda otantik bir yemek için Raekoja meydanında bulunan III Draakon'u ziyaret edin (yemek başına 5-10 Euro) ) Ayrıca, gizli geçitleri keşfetmek ve Tallinn'in tarihi hakkında bilgi edinmek için şehir merkezinde yürüyüş turuna çıkabilirsiniz.

Estonya Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Estonya'da ortalama hostel fiyatları: 15 euro
Estonya'da ortalama otel fiyatları: 60 euro
Estonya'da ortalama yemek fiyatları: 10 euro
Estonya'da ortalama ulaşım fiyatları: 2 euro

3. Malta

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Malta, üç ayrı adadan oluşan küçük bir Akdeniz ülkesidir. Ülkenin İtalya ve Kuzey Afrika arasındaki konumu, ada zincirini eşsiz kılan dilsel, kültürel ve mimari unsurların birleşmesiyle sonuçlanmıştır.

Malta, yavaş ve sakin seyahat edenlerin favorisi haline gelen mütevazi bir ülkedir. Malta ucuz, mimari açıdan ilginç ve dolaşması kolay bir ülkedir. Ülke güzel plajlara, çarpıcı şehirlere, şirin balıkçı köylerine ve dünyanın en eski arkeolojik alanlarından bazılarına sahiptir.

Malta Gezisi İçin Ne Kadar Harcarsınız;

Malta'da ortalama hostel fiyatları: 20 euro
Malta'da ortalama otel fiyatları: 50 euro
Malta'da ortalama yemek fiyatları: 12 euro
Malta'da ortalama ulaşım fiyatları: 2 euro tek kullanım (üç günlük kartlar 21 euro)

2. Ukrayna

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
Avrupa'da düşük bir bütçeyle seyahat etmek için en iyi yerlerden birinin Ukrayna olduğunu düşünüyorum. Ukrayna, önümüzdeki birkaç yıl içinde dünyanın en iyi turizm destinasyonlarından biri olma yolunda olan bir ülke ve buna itilmesine yardımcı olan Kiev ve Lviv gibi harika şehirler.

Sovyet mimarisinin ve birçok yeşil alanın bir karışımı için, Avrupa’nın cazibesi Lviv’e ya da doğuya Kharkiv’e gidebilirsiniz. Ukrayna'da ziyaret edilebilecek pek çok yer var ve hepsi gezginler için olağanüstü bir değer.

Ukrayna Gezisi İçin Ne Kadar Harcama Yaparsınız;

Ukrayna'da ortalama hostel fiyatları: 8 euro
Ukrayna'da ortalama otel fiyatları: 40 euro
Ukrayna'da ortalama yemek fiyatları: 5 euro
Ukrayna'da ortalama ulaşım fiyatları: 2 lira civarı

1. Çek Cumhuriyeti

2020'de Gidilebilecek En Ucuz 15 Avrupa Ülkesi
İş ucuz Avrupa destinasyonlarında seyahat etmeye gelince, Çek Cumhuriyeti listenin başlarında olur elbette. Çek Cumhuriyeti, kuşkusuz turistlerin ilgisini çekecek çok çeşitli kültür, etkinlik ve deneyimlerle Avrupa'nın kalbinde en az yüz ölçümüne sahip yerlerden biridir.

Çek Cumhuriyeti’ne olan seyahatinizi planlarken, Charles Köprüsü ve Astronomik Saat’i ziyaret etmeyi planınıza eklemeyi sakın unutmayın. Zengin kültürel tbir tarih, görkemli manzaraları ve daha da ilgi çekici mimariyi barındıran bir ülke olarak Çek Cumhuriyeti, vatandaşları tarafından da çok seviliyor ve bunun nedenini anlamak zor değil. Çek Cumhuriyeti Avrupa'da büyük ölçüde el değmemiş bir mücevher ve ziyaret edilebilecek en uygun Avrupa ülkelerinden biridir.

Çek Cumhuriyeti Gezisi İçin Ne Kadar Harcama Yaparsınız;

Çek Cumhuriyeti'nde ortalama hostel fiyatları: 15 euro
Çek Cumhuriyeti'nde ortalama otel fiyatları: 40 euro
Çek Cumhuriyeti'nde ortalama yemek fiyatları: 8 euro
Çek Cumhuriyeti'nde ortalama ulaşım fiyatları: Günlük kartlar 6 euro

Adına Çek tren kartlar (České Dráhy Pass) dedikleri kartlardan alırsanız farklı şehirleri ziyaret etmek istediğinizde kullanabilirsiniz. Şehrin mükemmel manzarasını görmek için de Charles Köprüsü'nden başlayan ücretsiz yürüyüş turlarını deneyebilirsiniz.

2020 yılında Avrupa'da gidelebilecek en ucuz ülkeler listemiz bu şekildeydi. Biliyoruz ki insanlar ülkemizdeki ekonomik nedenlerden ötürü ucuz avrupa ülkelerine ciddi ilgi gösteriyorlar ve düşük bütçeyle seyahat planları yapıyorlar. Umarız ki bu gezilebilecek ucuz ülkeler rehberimiz sizlere yardımcı olur.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.