Game Of Thrones Temalı Bar'a Gittik

Game Of Thrones Temalı Bar
İskoçya'nın Edinburgh kentinde Game of Thrones hayranlarını sevindiren bir bar açıldı. Game of Thrones temalı bar. The Pop Up Geeks isimli şirket tarafından işletilen mekan her çarşamba ve perşembe akşamı, şubat ayının sonuna kadar açık olacak.

Aslında şöyle ki mekan bir restoran ve bu restoranın barı geçici bir süreliğine Game of Thrones temasıyla dekore edilmiş durumda. Haftanın bazı günlerinin ve şubat ayına kadar açık olmasının nedeni de bu.

Mekanda sizi olağanüstü bir şekilde dizi içerisine sokmaya yetecek kadar çok obje, poster ve dokunuş var ki saymakla bitmez. Öyle ki mekana girdiğinizde bu zamandan çıkıp kendinizi Game of Thrones Dünyasında hissedebiliyorsunuz.

Game Of Thrones Temalı Bar
Ayrıca organizatörler size kendinizi orta çağda hissettirecek atmosferine uygun celtic müzikleri çalıyorlar.

Biz de Game of Thrones temalı bardaki deneyimimize öncelikle kokteylleri deneyerek başladık.

Game Of Thrones Temalı Bar
Sol taraftaki Myrish ateş şarabı. Beyaz şarap, ejderha biberi, domates ve acı biber ile yapılıyor. Sağdaki ise Black Tar Rum Kokteyli.

Daha sonra da "7 Krallığın Şaraplarını" denedik.

Game Of Thrones Temalı Bar
10 pound fiyatla dizideki şaraplarla özdeşleşmiş 7 adet şarap servis ediyorlar. Bu şaraplardan biri donmuş üzümlerden yapılan aşırı tatlı ve içimi çok hoş olan Arbor Gold'du. Arbor Gold'un aksine tadı zehir gibi olan sert şaraplar da vardı.

Söz konusu Game of Thrones olunca ziyafet de kaçınılmaz oluyor.

Game Of Thrones Temalı Bar
Gördüğünüz enfes böreklere ek olarak Sansa'nın limonlu kekleri gibi farklı tatlar da mevcut.

Game Of Thrones Temalı Bar
Kısacası kendinizi Lennister gibi hissedip, ilginç içkiler ve leziz yemekler tatmak istiyorsanız ve sıkı bir GOT hayranı iseniz bu mekan hakkında bilgi edinilesi ve görülesi yerlerden biri.

Game Of Thrones Temalı Bar
Kesinlike pişman olmazsınız.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.