Burning Man Festivali

Nedir bu Burning Man festivali, fiyatları ne kadardır, nasıl gidilebilir diye soruyor olabilirsiniz. Burning Man festivali Las Vegas Nevada'da bulunan Black Rock çölünde her yıl genellikle ağustos ve eylül ayları arasında bir tarihte kutlanan sanat, tasarım ve müzik festivalidir.

İnsanlara ilham veren ve tüm dünyanın büyük ilgi duyduğu, her yıl bir çok katılımcının bilet almak için kapıştığı bir etkinliktir. Evet festivale katılmak için bilet almanız gerekiyor ve Burning Man festival bilet fiyatları her yıl değişmekle beraber ortalama 500 dolar ile 1000 dolar arasında bir fiyat aralığında.

Festivale Burning Man yani Yanan Adam isminin verilmesi ise festivalin başladığı ve bittiği gün ahşaptan yapılma bir kuklanın yakılıyor olmasından geliyor.

Biz de Mekan Günlüğü olarak 2016 yılında düzenlenen Burning Man festivalinde çekilen bir çok büyüleyici fotoğraflardan ilginizi çekeceğini düşündüklerimizi bir araya getirdik. Bu fotoğraflar sizi festival ile alakalı daha çok fikir sahibi yapacak.

Çelik ve lekeli camdan yapılmış kambur balina sisin içerisinde insanları büyülüyor

Burning Man Festivali

Tasarım harikası olan The Sisya ismindeki sanat parçasına bakıyorsunuz

Burning Man Festivali
Burning Man festivali kesinlikle katılabileceğiniz diğer tüm festivallerden farklı bir festival. Burning Man'de herkes kendine göre bir şeyler bulabilir ve bu objelerden ilham alarak farklı sanat eserleri yaratabilir ya da hayatının farklı bir alanında kullanabileceği fikirler edinebilir. 

Burning Man festivali boyunca devam eden workshoplar ile de festivale katılan insanlar bu ilham verici eserlerin nasıl ortaya çıktığı konusunda daha iyi fikir sahibi oluyorlar.

Burning Man festivali realitenin ve sürrealitenin arasındadır

Burning Man Festivali

Ahşap kuklanın yakılmasının ardından geleneksel olarak katılımcılar Burning Man mabedine kişisel mesajlarını bırakırlar

Burning Man Festivali

Şöyle bir gerçek var ki Burning Man festivalinde bir kere etkinlik alanına girdiğinizde 24 saat boyunca kesintisiz ve büyük bir heyecanla gezmeye devam edebilirsiniz

Burning Man Festivali

Ve İnsanlar..

Burning Man Festivali
Çölün içerisindeki bu kültürel alan The Playa olarak bilinir. Bu alan sınırsız bir şekilde sanatsal interaktif workshoplar ve ilham verici, değişik tasarımlara sahip objeler ile doludur. Katılımcıların da öylesine ilginç ve estetik giyim tarzları vardır ki ülkemizdeki 3. sınıf sözde moda programlarında her gün bize dayatılan moda ikonu denilen karakterler bile bu estetiğe yaklaşamazlar.

Burning Man Festivali

Burning Man Festivali

8 gün süren Burning Man festvalinin ardından normal hayata dönmek size güzel bir rüyadan uyanmak gibi hissettirebilir

Burning Man Festivali

Burning Man festivalinde sunulan sanatsal objeler içerisinde bir çok hayvan da barındırıyor; yaban domuzu, katil balina, kargalar, ahtapot, goril ve büyük bir ayı

Burning Man Festivali

Burning Man Festivali

Özgürlük Sürüşü

Burning Man Festivali

Festivale ismini veren o Yanan Adam

Burning Man Festivali
Gece olunca alana dönüp baktığınızda gördüklerinize inanamayabilirsiniz. Aktif ve canlı bir insan denizi. Başını alıp bir yerlere doğru yürüyen ayaklı sanat. Titreyen ışık, ilginç kostümler, bisikletler ve büyük bir enerji. Hipnotize olmamak ve tüm bunlardan etkilenmemek elde değil. Hiçbir şeyi kaçırmamak için 24 saat ayakta kalabilirsiniz fakat yine de bir çok şeyi kaçırabilirsiniz.

İnsanlar..

Burning Man Festivali

Araba tasarımı

Burning Man Festivali

Star Wars Kızı

Burning Man Festivali

Marjinal

Burning Man Festivali
Fotoğrafların biraz Mad Max atmosferinde fotoğraflar olduğunun farkındayım. Çünkü festivalin kendisi aslında Mad Max ambiyansında. Burning Man festivali ile alakalı umarız bir fikir sahibi olabilmişsinizdir.

Festival ile ilgili sormak istediğiniz soruları yorum yaparak bize sorabilirsiniz. Bu yazıyı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere de göndermeyi lütfen unutmayın.

7 yorum:

 1. Sultan Erişken3 Şubat 2017 00:11

  Oha yaa çok güzel..

  YanıtlaSil
 2. merhaba ben buraya gitmek isityorum ama nasıl gideceğimi ve neler götürmem gerektiği hakkında hiç bir şey bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Bu tarihlerde bilet bulmak baya zor. Şubat ayında ön satışlar başlıyor ve Nisan başına kadar tükenmiş oluyor. Bugün itibariyle 120 bilet kalmış ve adedi 600 dolardan satılıyor. Festivalde araç kiralama fiyatları da 120 dolar civarında. Viagogo gibi sitelerden biletlere ulaşabilirsiniz ama hızlı olmanız lazım her an tükenebilir.

   Giderken yanınıza kamp malzemeleri götürmelisiniz. Çadırıydı, uyku tulumuydu vs. ayrıca bol bol da ışıldak ve fener götürün çünkü playa denen alan geceleri baya karanlık oluyor.

   Sil
 3. Resimler inanılmaz!

  YanıtlaSil
 4. merhaba
  bu fiyat yani bilet kaç günü içeriyor acaba, yani ağustos ve eylül aylarında bir tarih demişsiniz anlayamadım. birde konaklama için sadece çadır imkanı var değilmi.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.