Salvador Dali'nin Yemek Kitabı 40 Yıl Aradan Sonra Yeniden Yayınlanıyor

Salvador Dali'nin Yemek Kitabı
Salvador Dali deyince aklınıza eriyen saatler ve sürrealist resimler geliyor olabilir. Fakat ünlü sanatçı ayrıca gastronomi ile alakalı da ayrıca bir uzmanlığa sahip ve 1973 yılında yani ölümünden 16 yıl önce yazdığı bir yemek kitabı bile var.

Salvador Dali'nin Sürrealist yemek kitabının orjinal ismi Les Diners De Gala yani Gala'nın Yemekleri. Sadece bir defa yayınlanmış ve sadece 400 kopyası bulunan bu kitap Taschen yayınları tarafından, 40 yıl aradan sonra yeniden basılacak.

Kitapta Salvado Dali ve Eşi Gala'nın kendi yaptıkları 136 tarife Salvador Dali'nin illüstrasyonları ve sürreal resimleri de eşlik ediyor. Eğer kitabı satın almak isterseniz Amazon'da pre-order ile 36 dolardan satın alabilirsiniz. Daha sonra bu kitabın fiyatı 60 dolara kadar yükselecek.

Salvador Dali'nin bir yemek kitabı olduğunu bizim gibi sonradan öğrenen insanlar da sosyal medyada şaşkınlıklarını dile getirdi.

Salvador Dali'nin "Gala'nın Yemekleri" isimli kitabından seçtiğimiz görseller

Salvador Dali'nin Yemek Kitabı

Salvador Dali'nin Yemek Kitabı

Salvador Dali'nin Yemek Kitabı

Salvador Dali'nin Yemek Kitabı
Bu ilginç haberi duyunca şaşıracağını düşündüğünüz sanat ve mutfak sever arkadaşlarınıza aşağıdaki butonları kullanarak yazıyı gönderebilir, mobilden giriyorsanız Whatsapp'tan gönderme seçeneği ile de bu haberi paylaşabilirsiniz.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.