Ottoman Burger Asmalımescit

Ottoman Burger Asmalımescit
Hepiniz burger seviyorsunuz biliyorum. Hangimiz sevmiyoruz ki, özellikle erkeklerin çocukluklarından beri en sevdiği yemek ya hamburger ya da köfte, patates olmuştur. Benim de öyle aslında. Ben de kendime "yahu evimde kendim yapayım bu güzel şeyi, dışarıda para harcamayayım" derdim ve çok denerdim fakat olmazdı. Benim evde burger yapmam, dışarıda yememden daha pahalıya patlıyor. O yüzden dışarıda yemeyi tasarruf olarak görüyorum ve benim durumumda olanlara da aynını tavsiye ediyorum.

Eğer benimle aynı zihniyeti paylaşıyorsanız ki paylaşmasanız da olur, bu yazıda sizi Taksim'de güzel burgerler yapıp bunları uygun fiyatlara sunan bir mekan ile tanıştıracağım.

Şişhane metrosundan meydana doğru giderken solda Asmalımescit'te küçük bir girişe sahip tatlı bir mekan göze çarpıyor. Burası Ottoman Burger. Mekanın içi de çok büyük olmasa da çok cici.

Ottoman Burger Asmalımescit

Ottoman Burger Asmalımescit
Ottoman Burger'in hamburgerinin ekmeği, eti, ottoman sosu, karamelize soğanı ve hatta Ottoman Burger'in içerisinde yer alan beğendisi dahi çok güzel. Hamburgerin içerisine karamelize soğan ve beğendi koyma fikri teorik olarak kulağa çok hoş gelmiyor fakat pratikte çok lezzetli bir ürün çıkmış ortaya.


Ottoman Burger Asmalımescit
Fiyatları benim bildiğim bütün burger dükkanlarının fiyatlarının altında. 110 gramlık porsiyonlara 15.75 gibi bir ücret ödüyorsunuz. Vejetaryen burger hariç menüdeki bütün burgerlerin fiyatları da aynı. Sadece bu fiyata patates kızartması dahil olmadığı için patates ile birlikte rakam 20 liraya yaklaşıyor ki bu fiyat hala benim bildiğim burger dükkanları fiyatlarının altında.

Yani bu güzel bir şey elbette. Lezzetli bir şeyler yiyorsunuz ve soyulmuyorsunuz. Tavsiye ederim. Yolunuz düşerse ki malum (Taksim RIP 2016) düşmeyebilir ama mutlaka deneyin.

  Ottoman Burger Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.