Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Kahvaltıyı boğaz manzarası eşliğinde dolu dolu yapmayı sevenler için İstanbul Bebek sahilindeki en iyi 10 kahvaltı mekanını sizler için araştırdık.

Kahvaltı bizim olmazsa olmazlarımızdan ve İstanbul gibi iki kıtayı birleştiren bir şehirde yaşadığımız için boğazın bize sunduğu eşsiz manzara ile güzel bir kahvaltı deneyimini birleştirmek bu hayatta mutlaka yapmamız gereken şeylerden biri.

İstanbul'da boğaz manzarası eşliğinde dolu dolu, zengin bir kahvaltı yapacağınız en güzel yer de Bebek sahili. Bu yüzden biz de sizler için Bebek sahilde kahvaltı yapabileceğiniz en iyi restoranları yazdık. Bu yazıda Bebek sahilindeki en iyi kahvaltı mekanlarını ve fiyatlarını bulacaksınız.

10. Happily Ever After Bebek 

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Happily Ever After bebek sahildeki konumu en iyi kahvaltı mekanlarından biri. Kahvaltı için zengin bir kahvaltı tabağı ve bir çok organik yumurta ve omlet seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Happily Ever After'da kahvaltı için ortalama fiyat 50 lira civarında.

9. Kitchenette Restoran Bebek

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Kitchenette bir çok yerde şubesi olan bir zincir. Bebek sahilde de şubesi olan Kitchenette'de gün boyunca kahvaltı yapma şansınız var. İçerisinde izmir tulum peynirinden, bazlama hatta katmere kadar ürün bulunan süper zengin kahvaltı tabakları sadece 28 lira. Yanına omlet de söylerseniz 50 liraya enfes bir kahvaltı yapabilirsiniz.

8. Bebek Koru Kahvesi Kahvaltı

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Bebek sahilde boğaz manzarası eşliğinde kahvaltı yapabileceğiniz bir diğer mekan Bebek Koru Kahvesi. Oldukça da popüler bir mekan. Bebek Koru Kahvesi cumartesi ve pazar günleri zengin bir açık büfe sunuyor. Açık büfe kahvaltılarında somon fümeden kuru incire kadar herkesin beklentisini karşılamaya yetecek kadar seçenek var. Mekanda açık büfe kahvaltının fiyatı ise kişi başı 70 lira.

7. Midpoint Bebek

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Midpoint artık herkesin bildiği bir zincir. Bilmeyenler için ise söylenecek tek şey çok kaliteli hizmet veren bir restoran zinciri olmasıdır. Midpoint Bebek'te diğer tüm şubelerinde olduğu gibi kahvaltı tabağı fiyatı 32 lira, omlet seçenekleri ise 15 liradır.

6. Chilai Bebek

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Chilai Bebek sahilde kahvaltı yapılabilecek bir diğer kaliteli mekan. Bu mekan diğer kahvaltı yerlerine göre biraz pahalı olsa da vereceğiniz paraya değer bir hizmet alıyor ve buna değer bir manzaraya da sahip oluyorsunuz. Kahvaltı tabakları 60 liradan, omlet fiyatları ise 22 liradan başlıyor ve akşam saat 4'e kadar kahvaltı servisi sunuyorlar.

5. Kırıntı Restoran Bebek

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Kırıntı cafe restoran daha uygun fiyatlı ve nispeten daha organik ve hafif kahvaltılar sunan bir mekan. Alışıldık kahvaltı tabaklarının yanında fransız tostu, organik yoğurt, sebzeli omlet gibi kahvaltılıklar da seçme şansınız var. Kırıntı cafede kahvaltı için kişi başı fiyat ise ortalama 40 lira civarında.

4. Starbucks Bebek

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Bebek Starbucks yanlış hatırlamıyorsam Dünya'nın en güzel manzaralı ya da en güzel bahçesi olan Starbucks'larından birisi olarak seçilmişti. Gerçekten de şahane bir konuma sahip. üç peynirli haşhaşlı simitinizi ve kahvenizi alıp boğaza sıfır bir masada oturara kahvaltı yapıp, zihninizi boşaltabilirsiniz. Şehrin tam ortasında şehirden uzaklaşmak gibi.

3. Baylan Cafe Bebek

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Baylan Bebek sahilde kahvaltı yapabileceğiniz en kaliteli mekanlardan bir tanesi. Zengin geleneksel kahvaltı tabakları 35 lira, kontinental kahvaltı tabakları denen içerisinde kruvasan, terayağ, ev yapımı marmelat ve haşlanmış yumurta bulunan tabakları ise 18 lira. Bunların yanında fırından simit, bal ve kaymak, peynirli ya da peynirli ve sucuklu simit gibi enfes kahvaltılık ürünler de seçebilirsiniz.

2. Mangerie Cafe Bebek

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Teras keyfi sunan ve bununla beraber de haftanın 7 günü şahane bir kahvaltı menüsü veren mekan. Mangerie kahvaltı tabağının fiyatı 45 lira ve içerisinde çikolatatadan, meyve salatasına kadar bir çok kahvaltılık ürün bulunuyor. Bunun yanında peynirli, sucuklu ve farklı çeşitteki omlet seçenekleri de 20 liradan başlıyor.

1. Divan Brasserie

Bebek Sahildeki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı
Divan Brasserie Bebek sahilde oturup kahvaltı yapabileceğiniz en güzel manzaralı ve en kaliteli mekanlardan biri. Cumartesi ve pazar günleri sınırsız serpme kahvaltı sunuyorlar. Taze sıkılmış portakal suyu, domates, envai çeşit peynir, zeytin, taze kurutulmuş meyve çeşitleri, ev yapımı reçeller, ballar, kaymaklar ve daha nicesi. Tüm bu menü sınırsız ve 75 lira. Hafta sonları sabah 9'dan öğle 2'ye kadar bebek sahildeki bu eşsiz kahvaltı mekanının ve sunduğu menünün tadını çıkarabilirsiniz.

Bebek'teki en iyi kahvaltı mekanlarını sizler için derledik. Listemizde daha önce gittiğiniz mekanlar hakkında yorum yapmak ya da sorularınızı yöneltmek için aşağıdaki bölümden yorum gönderebilirsiniz. 

Kahvaltı yapmaya bayılan, kahvaltı mekanları araştıran bir arkadaşınız mı var? Bu yazıyı ona göndermek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.