Ucuz Tatil Yapmak İçin Google Flights Kullanımı

Ucuz Tatil Yapmak İçin Google Flights
Google sizin için en uygun fiyatlı uçuşları bulmak, fiyat değişikliklerini sizlere bildirmek, sizin için ucuz tatil seçenekleri yaratmak ve popüler destinasyonları önermek gibi bir çok özelliği barındıran Google Flight programını başlattı. Öylesine gelişmiş bir sistem yaratıldı ki bundan sonra ucuza ve hayalinizdeki tatili yapmak için herhangi bir seyahat acentesine bile ihtiyacınız kalmayacak.

Google Flights'ın sunduğu 6 muhteşem özellik ile artık ucuz tatil nasıl yapılır çok kolay keşfedeceksiniz. İşte Google Flights'ın ucuz tatil yapmak için sunduğu avantajlar.


Google Flights'tan Uçuş Fiyatları Ucuzlaşınca Mail Almak

Uçuş Fiyatları Ucuzlaşınca Mail Almak
Örneğin ben Nevşehir'e gitmek istiyorum. Google Flights'a girip fiyatları kontrol ettiğimde en uygun fiyat gidiş-dönüş olarak 33 dolar (para birimini değiştirebilirsiniz) veriyor. Eğer bu fiyatın fazla olduğunu düşünüyorsanız görselde gördüğünüz "Fiyat Takibi Kontrolleri" başlıklı bölümden e-posta almayı açarsanız bu seyahat ile ilgili ipuçları ve fiyat değişikliklerini anlık olarak mail yoluyla öğrenebilirsiniz. Havayolu firmaları kontenjan hesabı koltuk sattıkları için zaman zaman yaptıkları dampingler ile fiyatlar iyice düşer ve bu fiyatlar kısıtlı bir süre için geçerlidir. Google Flights ile bu indirimleri, kampanyaları takip etmek artık çok kolay olacak.

Haritadan Her Seyahat Noktasının En Ucuz Uçak Bileti Fiyatını Görebilirsiniz

Google Flights Özellikleri
Nereye gideceğinize karar veremiyorsunuz. Google Flights sayfasında destinasyon seçerken örneğin Avrupa yazın ve tıklayın. Google size bulunduğunuz yerden Avrupa'da uçabileceğiniz tüm noktaları kırmızı nokta ile belirtiyor ve bu noktalara tıkladığınızda en uygun fiyatı sizlere gösteriyor. Örneğin ben Almanya'nın Münih şehrini seçtim ve bana en uygun fiyat aktarmalı 218, aktarmasız 324 dolar (gidiş-dönüş) fiyat gösterdi. Bu özellik ile dahi Avrupa'da hangi şehirlere ne kadar fiyata uçabilirsiniz, seyahat için ne kadar bütçe ayırsanız uygun olur hesaplayabilirsiniz.

En Ucuz Uçuşlar İşte Burada

En Ucuz Uçuşlar İşte Burada
Google Flights size bulunduğunuz yerden takip eden kısa periyotta en ucuz nereye uçabilirsiniz direk gösteriyor. An itibariyle görselden görebileceğiniz gibi Flights bana en ucuz uçak biletinin 208 dolara Otopeni Romanya'ya olduğunu ve Tarom havayolunun bu fiyatı sunduğunu gösteriyor. Siz de bu fiyatları sürekli kontrol edip Google Flights ile ucuz seyahat planınızı oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Dilediğiniz Tarih İçin De En Ucuz Uçuşu Bulabilirsiniz 

Dilediğiniz Tarih İçin De En Ucuz Uçuşu Bulabilirsiniz
Daha spesifik bir tarih için yeniden Nevşehir'e uçuş arattım ve seçtiğim tarihler için en ucuz fiyatı Google Flights 20 dolar olarak verdi. Siz de tatilinizi yapacağınız tarih için en uygun fiyatları alabilirsiniz. Hatta takvimi açtığınızda otomatik olarak her bir gün için ayrı ayrı ucuz tatil yapma yolunda en ucuz uçak bileti fiyatları tarihlerin altlarında beliriyor.

Ucuz Uçak Bileti Almak İçin İpuçları

Google Flights sizlere ayrıca ucuz uçak bileti ararken örneğin "Bir gün erken ayrılırsanız 50 lira tasarruf edersiniz" gibi ipuçları gösteriyor ya da örneğin "Bir sonraki haftaki uçuşlar 150 lira daha ucuz" gibi işinize yarayacak küçük ipuçlarını sayfada gösteriyor.

Tarihi Ve Tatil Lokasyonunu Belirlediniz, Ancak Uçuş Pahalı İse

Google Flights İle Ucuz Tatil
Kesin olarak nerede tatil yapacağınıza ve hangi tarihlerde tatile gideceğinize karar verdiniz fakat fiyat pahalı. Üst kısımda, gösterilen fiyattan direk rezervasyon yapma butonu ile fiyatı veren acentenin sayfasına gidip doğrudan rezervasyon yapabilmenizin yanı sıra aşağıda fiyat değişikliklerini takip edebilirsiniz ve Google bu uçuşları sizin için sürekli takip ederek fiyatların en düşük olduğu zamanlarda size uyarı mesajları gönderir. Bunu akıllı telefonunuza Google Now indirerek görebilir fiyatların nasıl değiştiğini kontrol edebilirsiniz.

Google bir işe el atınca her zaman en iyisini yapıyor. Google Flights da ucuz tatil yapmak konusunda benim şimdiye dek gördüğüm en başarılı çalışma. Ucuz tatil yapmak, ucuz uçak bileti almak için kullanılabilecek en basit ve en faydalı site. Siz de Google Flights'a gidip sunulan özelliklerden hemen yararlanmak için Google Flights linkine tıklayabilirsiniz. Umarız hayal ettiğiniz tatili en ucuza gerçekleştirebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.