Görünce Şaşıracağınız 10 İlginç Bar

Görünce Şaşıracağınız 10 İlginç Bar
Eğer yeni bir şehre gidiyorsanız ve gece yaşantısını keşfetmek istiyorsanız, gideceğiniz barı ya da gece kulübünü nasıl seçersiniz? Çoğu insan onlara en yakındaki barları tercih eder ya da daha ucuz olanlarını ve arkadaşlarının da gittiği mekanları. Kimileri de internetten araştırıp, mekanlar hakkında yazıları okuyarak tercihini yapar.

Gideceğiniz barı nasıl seçtiğiniz ile ilgisiz olarak okuyacağınız bu yazıdaki mekanlar farklılıklarıyla sizi heyecanlandıracak.

Günün birinde sizde bu listedeki ilginç mekanların bulunduğu şehirlere giderseniz mutlaka bu barları görün. Ayrıca eğer ki daha önce bunlardan birinde bulunduysanız yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz.


10. Eternity Bar (Tabut Bar) Truskavets Ukrayna

Eternity Bar (Tabut Bar) Truskavets Ukrayna
Bildiğiniz tabuttan bir bar. Eternity bar 6 metre yüksekliğinde, 6 metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğunda. Barın içerisi herkese bir ölüm töreni ambiyansı hissettirmek için tamamen cenaze konseptinde dekore edilmiş. Eternity barın bu şekilde dizayn edilmesinin arkasındaki fikir ise "içkinin sizi götürdüğü yerin farkına varın" olmuş.

9. Monkey Bar 25 Hours Hotel Berlin

Monkey Bar 25 Hours Hotel Berlin
Monkey barın maymunlarla dolu bir bar olduğunu falan düşünebilirsiniz ama hayır. Berlin'deki 25 hours otelinin en üst katında bulunan mekan doğrudan şehirdeki hayvanat bahçesinin maymunların olduğu bölüme bakmasından ötürü barın ismi Monkey bar olmuş. İnsanlar bu mekanda içkilerini içip maymunları izliyorlar.

8. Modern Tuvalet Restoranı Chain Tayvan 

 Modern Tuvalet Restoranı Chain Tayvan
Hesap gelirken artık tuvalete kaçma olayları sona erdi. Şaka bir yana çorbalar küçük klozetçiklerde geliyor, noodle ise tuvalet fırçası kabının içerisinde servis ediliyor. Tabii tüm bunlar bir tema olarak hazırlanmış ve bu modern tuvalet görünümle zincir restoranın çok fazla müşterisi var.

7. Sunland Bar (Ağaç Bar) Limpopo Güney Afrika

Sunland Bar (Ağaç Bar) Limpopo Güney Afrika
Bir ağacın içinde içkinizi yudumlayıp arkadaşlarınızla muhabbet ettiğinizi düşünebiliyor musunuz? Baobob ağacının sahipleri ağacın içinin büyüklüğünü keşfettiklerinde burayı güzel bir yer haline dönüştürebileceklerini düşünmüşler ve ağacın içini temizlemiş, zeminine taşlar yerleştirip bir kapı takmışlar ve bar zaman içerisinde bu hali almış. Ayrıca bu mekan toplam 60 kişiyi ağırlayabilecek büyüklükte.

6. Bisiklet Bar Bükreş Romanya

Bisiklet Bar Bükreş Romanya
Bisiklete binmeyi seviyorsanız Bisiklet bara bayılırsınız. Bardaki her obje bisiklet temasında dizayn edilmiş. Sandalyelerinde duvardaki resimlerine kadar her şey bisiklet parçalarından alınma gibi  tasarlanmış. Bunun çok da rahat bir mekan olmadığını düşünebilirsiniz fakat sandalyeleri çok rahat ve barın sunduğu servis çok kaliteli.

5. Safe House Wisconsin Amerika

Safe House Wisconsin Amerika
Amerika'daki casus-ajan temalı bar. Mekanın girişinden tuvalet kapılarına kadar bir şeyler bulmak için bazı ipuçlarını takip etmeniz gerekiyor. Şaka değil, mekan bu şekilde tasarlanmış. Ayrıca tüm dekorasyon, müşterilerin kendilerini bir casus ajan gibi hissetmesi üzerine hazırlanmış.

4. Smuggler's Cove (Korsan Gemisi Barı) San Francisco Kaliforniya

Smuggler's Cove (Korsan Gemisi Barı) San Francisco Kaliforniya
Aynı bir korsan gemisi havasında dekore edilmiş bu mekanda 400 farklı çeşit alkol, 70'in üzerinde farklı kokteyl servis ediliyor. 

3. Kayabukiya Bar Taverna Utsunomiya Japonya 

 Kayabukiya Bar Taverna Utsunomiya Japonya
Yolunuz buraya düşse ve kapıdan şöyle bir içeriye doğru baksanız dışarıdan size hiçbir şey ilginç gelmez ancak içeriye girip sipariş vermek istediğinizde maymunlar gelip siparişinizi alıyor ve yine yemeğinizi ve içkinizi onlar servis ediyor. Uzunca bir süre eğitilen ve servis dersi verilen maymunlar bu mekanda garsonluk yapıyorlar.

2. Giger Bar Gruyere İsviçre

Giger Bar Gruyere İsviçre
Böyle bir mekanda bulunmak sizi farklı bir gezegende olduğunuz fikrine sürükleyebilir. Giger barda her yer kemikler ile dekore edilmiş ve sandalyelerde çatallara kadar kemik malzemeler kullanılıyor. Kendinizi Predator filminin setinde gibi hissedebilirsiniz.

1. Buz Bar Quebec Kanada

Buz Bar Quebec Kanada
Listemizde yazın ziyaret etmenizin pek mümkün olmadığı tek bar. Çünkü Kanada'da bulunan Buz Bar yazın eriyor ve her kış yeniden yapılıyor. Buz bar sadece ocak ve mart ayları arasında hizmet veriyor.

Destek olmak ve görüşlerinizi belirtmek için yorum yapmayı, yazıyı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayınız.

1 yorum:

  1. Dünya'da gerçekten acayıp ambiyansa sahip garip mekan örnekleri çok. Bu yerler de çok ilginçmiş keşke türkiye'de de böyle konseptler olsa, monoton yaşamımızın dışına birazcık da olsa çıkabilirdik.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.