Bazı Barlar, Gece Kulüpleri Ve İçki Hakkında Hiç Bilmediğiniz Şaşırtıcı Gerçekler

Bazı Barlar, Gece Kulüpleri Ve İçki Hakkında Hiç Bilmediğiniz Şaşırtıcı Gerçekler

Haftanın 6 günü deli gibi çalışıyoruz... Hm... Tamam belki hepimiz deli gibi çalışmıyoruz ama bize ait olan zamanı, ucuz ücretler karşılığında başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için sattığımız kesin. Çok süslü laflar ediyorum bakın, her an kapital düzene başkaldırabilirim. Neyse konudan kopmayalım. İnsanlar haftanın 6 günü çalışıp gözlerini pazar gününe ya da artık hangi günde izin yapıyorlarsa o güne dikip o günün gelmesini bekliyorlar. İstanbul insanı için de fırsatını bulduğunda kaçılacak ilk yerler arasında barlar ve gece kulüpleri yer alıyor. Şimdi bu mekanlar hakkında sizi şaşırtacak bazı bilgiler verip, ilginç mekanları paylaşacağım. Bakalım barlar, restoranlar ve gece kulupleri hakkında bilinmeyenler nelermiş ve ne gibi ilginç mekanlar varmış.


"Şerefe"


Şerefe

Kadeh, şişe, bardak tokuşturma olayı her zaman arkadaşlarımızla içki içerken yaptığımız bir şey değil mi? Aslında bu arkadaşlığın ve ortaklığın evrensel olarak sembolik bir göstergesi bugün. Ama aslında her zaman öyle değilmiş. Eskiden bu hareket insanlar arasında "bak içkine zehir atmadım, biz dostuz" ya da "arkandan iş çevirmiyorum her şey açık" gibi mesajlar taşıyan bir hareketmiş. Tabii bugün birilerinin bizi zehirleme ihtimali pek yok (sırta bıçak bizim zamanımızda moda) o yüzden endişe edecek bir şey de yok fakat hareket sembolik olarak köklü bir geçmişe sahip.

"Zombi Saldırılarına Karşı Hazırlıklı Bir Mekan"

Zombi Saldırılarına Karşı Hazırlıklı Bir Mekan

Donny Dirk'in Zombi Barı her türlü post apokaliptik saldırıya karşı hazırlıklı bir mekan. Mekanda cam bir bölmenin ardında elektrikli testere yer alıyor ve camın üzerinde "Zombi saldırısı durumunda camı kırınız" yazıyor. Mekanda bir çok köşede kılıçlar ve hançerler yer alırken mekanın barmeni Zombilerin Şafağı (Shaun Of The Dead) filminin baş karakteri Shaun gibi giyiniyor. Tabii bunların tamamı zombi temalı hazırlanmış dekorasyonlar, bir gerçekliği yansıtmıyor.

"İsrail'de Deniz Altındaki Bar/Restoran"

İsrail'de Deniz Altındaki Bar/Restoran

Red Sea Star İsrail'de su altında bulunan bir restoran. Aslında mekanın yarısı yüzeyde fakat diğer yarısı tamamen suyun altında ve içkinizi içerken, yemeğinizi yerken balıkları izleyebiliyorsunuz. Red Sea Star ilk yapıldığı zaman su altındaki tek restoran olma ünvanına sahipti.

"Oxford Sokağının Zaman İçerisinde Tükenmiş Barları"

Oxford Sokağının Zaman İçerisinde Tükenmiş Barları

1800'lü yılların ortalarında Londra'nın Oxford sokağında tam 38 adet bar ve pub bulunuyordu. Bugün ise sadece bir tane var. Bu sokakta kalan son barın adı ise Totttenham bar. Mekan hakkında bir çok söylenti söz konusu olsa da yaklaşık 200 yıldır varlığını sürdürebilmiş.

"İçki Satın Alma Yaşı En Büyük Olan Ülke"

İçki Satın Alma Yaşı En Büyük Olan Ülke

Genelde Dünya'nın bir çok yerinde özgürce içki satın alabilme ve tüketme yaşı 18 ya da 19'dur fakat Amerika Dünya'nın bu konuda en büyük yaş yasağı koyan ülke konumunda. Amerika'da legal bir şekilde içki satın almak için 21 yaşını doldurmak gerekiyor. Elbette Dünya'nın bazı ülkeleri var ki içki almak için bir yaş sınırı yok.

"Deniz Kızlarının Yüzdüğü Bir Bar Var"

Deniz Kızlarının Yüzdüğü Bir Bar Var

Sacramento'da Dive Bar isminde bir mekan, tonlarca su dolu havuzlarda deniz kızları yüzüp müşterileri eğlendiriyor. Çok ilging bir yer değil mi?

"Avrupa'daki Liselerde İçki Satılıyor"

Avrupa'daki Liselerde İçki Satılıyor

Avrupa'da lise kafeteryalarında alkol satışı yapılıyor. Avrupa'nın bir çok ülkesinde legal alkol satın alabilme yaşı 16 olduğu için okul kafeteryalarından da öğrenciler alkol elde edebiliyorlar.

"Hastane Bar"

Hastane Bar

Singapur'da Klinik Bar isimli tamamen hastane konseptli bir mekan var. Hastaneler kimsenin sevmediği yerlerdir aslında, yani böyle bir temaya sahip bar açmak ilginç bir fikir. Eşsiz, farklı ama bir o kadar da soğuk ve bir hastane atmosferine sahip bir bar burası.

Dünya'da bu listemizde olduğu gibi bir çok farklı mekanlar var ve sizlerle bunları paylaşmaya devam edeceğiz. Yazıyı beğendiyseniz paylaşmayı, eklemek istediklerinizi ise yorum bölümünden bizlere yorum göndererek iletmeyi unutmayınız!

1 yorum:

  1. barlar ve icki hakkinda hic bu kadar sey bilmiyordum ayrica hastane bar cok sevimliymis ))

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.