Hendek Bayraktepe Tesisleri Kahvaltı Mekanı

Hendek Bayraktepe Tesisleri

Daha önce hiç kaybolup da güzel bir yer keşfettiğiniz oldu mu? Benim çok oldu aslında. Hendek Bayraktepe Tesisleri bu yerlerden biri. Aslında kahvaltı mekanı diye başlık atmamdan ötürü kendimden şuraya güzel bir kahvaltı sofrası resmi koymamı beklerdim ben de aynı sizler gibi fakat çok yanlış zamanda kaybolmuşum. Ya da çok doğru zamanda mı demeliyim?

Sanırım otobana çıkamadım da hendek içerisinden Kocaeli tabelasını takip etmek gibi bir hataya düştüm. Zaman tam akşam üstü saatleriydi, Düzce'deki işimizi halletmiş İstanbul'a dönme yolundaydık. Hendek içerisinde Kocaeli tabelasını izlememiz üzerine anlamsızca tepelere tırmanmaya başladık. Açıkçası çok da umursamadım çünkü beni bekleyen İstanbul trafiğini biliyordum. Neye lafı fazla uzatmayalım Kocaeli'ye doğru gidiyoruz sanırken bir de baktık kendimizi bu eşsiz manzaralı yerde bulduk.


Hendek Bayraktepe Tesisleri

Hendek Bayraktepe Tesisleri

Şimdi burası bir belediye tesisi ve çok hoş bir lokasyonda, bir tepede yer alıyor. Deneme şansımız olmadı fakat her gün sabah saat 8'den 11-12'ye kadar açık büfe kahvaltı servisi veren bir mekan. Biz içeriye girdiğimizde personel hazırlık yapıyordu fakat konuştuğumuz, görüştüğümüz kadarıyla çok ilgili ve sıcak kanlılar. Büfenin açıldığı alan ise kocaman bir alan olduğundan iyi bir kahvaltı için ideal olduğu izlenimine kapılıyorum açıkçası. İster iç mekanda isterseniz dışarıda yani bu insanların oturdukları yerde kahvaltınızı edebiliyorsunuz. Çok iyi değil mi? İsterseniz sadece gün batımı fotoğrafları bile çekebilirsiniz. Açıkçası be bir çok fotoğraf çektim fakat ilk fotoğraf en çok hoşuma giden olduğu için onu eklemek istedim. Bir kültür evi de var bu tesis içerisinde ve yan bahçesinde heykeller ile beraber çeşitli tarihi unsurlar hakkında bilgi veren yazılar barındırıyor. Ayrıca şu sergilenen çok meşhur F-4 savaş uçağı da Hendek Bayraktepe Tesislerinde yer alıyor.

Hendek Bayraktepe Tesisleri

Hendek Bayraktepe Tesisleri

Hendek Bayraktepe Tesisleri

Peki buraya nasıl gelebilirsiniz? İnanın hiç bir fikrim yok açıkçası :) Yani biz de kaybolarak bulduk burayı ama şöyle söyleyeyim, Yandex navigasyonda görünüyor bu lokasyon ya da Hendek'in içinde Kocaeli tabelasını izleyerek ulaşabilirsiniz.  Hendek Bayraktepe Tesisleri ile ilgili eklemek istedikleriniz, ekstra bilgiler varsa lütfen yorum yapınız ki bu yazı, okuyanlar için çok daha faydalı olabilsin.

3 yorum:

  1. Ahahaha :D İyi ki Bayraktepe'yi görüp durmuşunuz, Kocaeli diye Kocaaliye kadar giderdiniz yoksa. İlerde bi salman dede var başka bişey yok Kocaali'ye kadar. :D

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.