Restoran Haftası Nedir, Nerededir, Ne Zamandır?

Restoran Haftası Nedir?

Restoran haftası artık gelenekselleşmiş bir lezzet etkinliğidir. Bu sene 7. kez düzenlenecektir ve etkinlik tam 1 ay sürecektir. Aslında bu yazıyı biraz geç yazdığım için kendime kızıyorum fakat açıkçası benim de geç haberim oldu. Restoran haftası kapsamında katılımcı mekanlar, restoranlar kendi menüleri dışında, seçilen temaya uygun küçük çapta yeni menüler hazırlarlar ve gün gün insanlara bunları sunarlar. Bu menüler genellikle seçilen temaya bağlı kalınmak üzere tadım menüleri, yöresel lezzetler, dünya mutfakları vs. olabilir. Bu yıl belirlenen tema ise "Sokak lezzetleri restoranlarda, restoranlar sokakta". Bu da şu demek oluyor; bu etkinliğe katılım sağlayan restoranlar "Sokak Lezzetleri" temasıyla yeni menüler hazırlıyorlar ve çeşitli yerlerde bu etkinlikleri gerçekleştiriyorlar. Örneğin biz balık ekmek etkinliği yapan bir mekan gördük ki 10 lira gibi uygun bir ücret ile satışa sunuluyor.

Restoran Haftası Ne Zaman?

Restoran haftası aslında artık hafta da değil. Restoran haftası etkinliği tam bir ay sürüyor. Yani nisan ayı içerisinde bu yazıyı okuyor iseniz etkinliği kaçırmadınız demektir çünkü restoran haftası 1-30 nisan arasında.

Restoran Haftası Nerede?

Restoran Haftası Nerede?

Evet. 7. yıl olduğu için bu sene toplam 7 şehirde düzenleniyor bu etkinlik. Antep, Bursa, Adana, Antalya, Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere toplam 7 şehirde restoran haftası etkinlikleri düzenleniyor olacak. Etkinlikleri takip etmek için buradaki bağlantıya tıklayabilir ve daha fazla bilgi almak için restoran haftası isimli siteye gidebilirsiniz. Katılan herkese şimdiden iyi eğlenceler diliyorum!

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.