Ops Cafe Karaköy

Ops Cafe Karaköy

Karaköy nasıl da yükseldi öyle değil mi? Eski kötü repütasyonu tamamen ortadan kalktı ve her geçen gün daha çok insanın akın ettiği, gençlerin daha çok ilgi gösterdiği, güzel mekanların yer aldığı bir semt haline geldi. Bir çok insanın henüz bilmediği de projeler var Karaköy ile ilgili ki bunları zamanı gelince sizlerle paylaşacağım. Bugün ziyaret ettiğimiz mekan Karaköy'de Ops Cafe'ydi.

Dedik ya Karaköy insanları çekiyor diye. Kemankeş'te akşamları oturacak yer bulamıyoruz ya hani. Ops Cafe'de bu semtin sevilen mekanlarından. Aslında esas yerleri pasaj içerisinde Ops Passage fakat biz yer bulamadığımız için Ops Cafeyi tercih ettik. Kafaya koymuşuz ya Ops'u yazacağız diye, bir daha ki sefere de Ops Passage'yi yazarız. Her neyse, gelelim mekana.

Karaköy'de bütün mekanlar gerçekten çok güzel. Ops Passage daha çok fine dine servis alabileceğiniz bir mekan iken Ops Cafe adından da anlaşıldığı üzere cafe konsepti bir menüye ve servise sahip sempatik bir mekan. Burgerli, makarnalı, dürümlü, kahveli, organik limonatalı ve bir kaç farklı seçenekli bir menüye sahipler.

Biz Ops Cafe Karaköy'de ne yedik ?

Dana etli, özel soslu, yeşillikli, domates ve turşulu içerisinde kuru et de bulunan ve tortilla ekmeğiyle servis edilen Ops Burger.  Yine tortillma ekmeğiyle servis edilen dana bonfile dilimli, biberli, cheddar, kaşar peynir ve tartar soslu etli Quesadilla. Bu iki yemeğin yanında da limonata içtik. Kısa kısa anlatmak gerekirse; bence farklı bir şeyler denemek istiyorsanız gidin bu mekana. Aslında şu cümle çok iyi açıklayabilir ne demek istediğimi; ben burger yemek istiyorum diyen ya da ben makarna yemek istiyorum diyen için iyi bir mekan değil, ben farklı bir burger farklı bir tat denemek istiyorum diyen insan için çok güzel bir mekan Ops Cafe Karaköy. Farklı bir şey sunulduğundan olsa gerek burger tabağının fiyatı biraz yüksek (30), Quesadilla ise uygundu (28).

Ops Cafe Karaköy'ün limonatası şahane. Mutfak dedik, denge dedik. Dengeyi yakaladık mı lezzeti yakalarız dedik. Bilirsiniz asit şekerle dengelenir. Kimileri zannediyor ki limonatayı ne kadar şekerlendirirsen o kafar lezzetli olur, hayır alakası yok. Şekerin dengesini ne kadar iyi ayarlarsan limonata o kadar lezzetli olur, çok şeker kullandığında değil. İçine de bir kaç parça çilek attığınız zaman tadından yenmez :)

Ops Cafe Karaköy Limonata

Ops Cafe Karaköy

Quesadilla'nın yanında görmüş olduğunuz cipsler sıradan lays cipsler değil sanırım çünkü neredeyse bu cipslerde hiç tuz yok ama lays ile birebirler sanki inanın bilemedim, sormaya da fırsat bulamadım açıkçası. Fakat lays cipslere kıyasla hiç tuz yok onu söyleyebilirim ve sos ile şahane gidiyorlar. Patates kızartmaları biraz kötü, açıkçası memnun beğenmeyebilirsiniz. İşte böyle bir mekan Ops Cafe Karaköy. Karaköy'de burger yenecek yerler arasında ya da farklı bir lezzet denemek isteyenler için değişik bir alternatif burası. Gidin, Karaköy'de sokak aralarında bolca fotoğraf çekip sonrada burada bir mola verin. Eminim hoşunuza gidecektir.

Ops Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.