Corner Irish Pub Asmalı Mescit Taksim

Corner Irish Pub Asmalı Mescit Taksim

Taksim'de adeta futbol severler için açılmış bir mekandaydık bugün. Corner irish pub'u ikinci kez ziyaret ettik ve cumartesi akşamımızı şahane burgerlerimiz ve biramız eşliğinde İngiltere Premier lig maçlarını izleyerek geçirdik. Corner irish pub asmalımescit'te böyle genellikle İrlanda'lı ve İngiliz futbol sever misafirleri ağırlayan, adından da anlaşılacağı üzere köşe başında sevimli, hoş bir mekan. Corner Irish Pub'un lokasyonu Asmalı Mescit'te bulunuyor, İngiliz konsolosluğunun hizasında bir arka sokağın köşe başında gibi düşünebilirsiniz. İstiklal'e alışverişe çıktığınız bir günde bile yolunuzun üzerinde uğrayabileceğiniz küçük sevimli bir mekan. Mekan'da genellikle içki servis edilse de ek olarak deneyebileceğiniz 6 çeşit çok güzel burgerleri ve diğer alternatifleri de var.

Biz Corner Irish Pub'un hem Pub burgerini hem de Ottoman burgerini denedik ki ikisi de enfesti. Ottoman burger Corner Irish Pub'un kendi üretimi olan 110 gram etiyle, domates, marul, hellim peyniri, turşu, karamelize soğan ve özel Corner Irish Pub sosuyla servis ediliyor. Pub burger de yine aynı şekilde mekanın kendi üretimi olan köftesi, cheddar peyniri, domates, marul ve yine mekanın yaptığı özel sos ile servis ediliyor. Burger ekmekleri de çok lezzetli, gevrek ve hafif yağlı yani olması gerektiği gibi en sevdiğimiz şekildeydi. Biz etinden de ekmeğinden de gayet memnun kaldık, keyifle yedik. Patatesler genellikle elma dilim geliyor ve açıkçası elma dilim patatesleri kötü. Belli ki fritözde o patatesler bir güzel dağılıyor, yağlı ve lezzetsiz o yüzden bu mekanda baharatlı patates istemek en iyi tercih olacaktır, elma dilim patatese göre çok daha çıtır ve yağı süzülmüş şekilde geldi.

Mekan'ın iç ambiyansıyla alakalı olarak söylenmesi gereken tek şey yanlış masa düzenidir herhalde. Bir iç salon duvarının düz, diğerinin çapraz, asimetrik duruyor olması mekan sahiplerini biraz zora sokmuş sanırım fakat doğru bir masa düzeni alınarak çözülemeyecek bir problem değildi bu. Her yerde geniş ekran tvler olması bu durumun maç izlerken bir problem haline gelmesini engellemiş neyse ki.

Corner Irish Pub'un fiyatları çok standart Taksim pubları ayarında. Burgerler 17-25 lira arasında değişiyor. Sadece patates ve bira eşliğinde zaman geçirmek, maç izlemek isterseniz eğer şişe bira fiyatları 12-25 lira arasında, cips fiyatı ise 6 lira gibi uygun bir ücret.

ottoman burger

ottoman burger

Corner Irish Pub Taksim'de haftasonu gezip tozduktan, biraz alışveriş yapıp mağazalara baktıktan sonra oturup bir şeyler içip, soluklanmalık harika bir mekan. Ben özellikle mekanın çaldığı müzikleri çok beğendim ki mekan Belle & Sebastian'dan The Everlasting Muse ve Princess Chealsea'den The Cigarette Duet gibi keyifli, hoş parçalar çalan, güzel burgerler yapan, iyi bir servis ekibine sahip sempatik bir mekan. Yolunuz düşerse mutlaka girin, burgerlerini deneyin.

  Corner Irish Pub Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.