Plus Kitchen İstanbul Zorlu Center

Plus Kitchen İstanbul Zorlu Center

İstanbul Zorlu Center Alışveriş merkezi içerisinde yer alan Plus Kitchen Restoranın organik lezzetlerini sizler için deneyip, mekanı inceledik. Plus Kitchen organik ürünleriyle ön plana çıkan bir mekan ve doğal olana önem veren bir konsept sunuyor müşterilerine ki kullanılan kaplardan ve kavanozlardan bile bu doğallığı hissedebiliyorsunuz. Neredeyse kendinizi bir köy evinde, doğal olarak yetiştirilmiş, hazırlanmış ve sofranıza gelmiş yemeklerden yiyormuş gibi hissediyorsunuz. Hem de İstanbul'un göbeğinde bir alışveriş merkezi içerisinde!


Plus Kitchen

Plus Kitchen lokasyon olarak İstanbul Zorlu Center Alışveriş merkezi içerisinde yer alıyor. Duvarları organik ve doğal ürünler üzerine bir takım yazılar ile dolu, şarküteri ve çeşitli büfelere sahip, ön tarafı alışveriş merkezi içerisine doğru açık bir mekan.
Plus Kitchen İstanbul Zorlu Center

 Plus Kitchen servis personeli ile çok etkileşim içerisinde olduğunuz bir mekan değil fakat genel olarak güler yüzlü ve her türlü yardıma hazır bir ekip var. Büfeden, şarküteriden seçtiğiniz yemeklerin ısıtılması ve yediğiniz yemeklerin saklama kaplarını ya da kavanozlarını almak istemeniz durumunda bunları hazırlamak gibi konularda güler yüzlülük ile yardım edebiliyorlar. Bu arada Plus Kitchen'da tabak çanağı toplayıp götürebiliyorsunuz. Weck marka saklama kapları, kavanozlar vs. kullanıyorlar ve dilediğiniz takdirde yemeğinizin bitmesinin ardından size bunları almak isteyip istemediğiniz soruluyor. Almak isterseniz temizlenip bir çantaya konuyor ve götürüyorsunuz. Ben çok beğendiğim için limonata şişesini almak isteyip, diğerlerini bıraktım.

 Plus Kitchen'da kullanılan malzemeler de kalite bakımından özenle seçilmiş. Weck'in kavanoz, saklama kabı vs. kullanıyorlar ki tüketici açısından yemek deneyimini çok keyifli bir hale getiriyor bu durum.

 Plus Kitchen'ın menüsü yok. A la carte bir hizmetleri yok çünkü, büfeden ve dolaplardan seçim yapıyorsunuz. Isıtılması gereken ürünler ısıtılıyor ve tamamen self servis işleyen bir sistem var. Plus Kitchen'da yiyebileceğiniz her şeyi içerdikleri kalori oranlarından proteine, yağa, karbonhidrata ve bu ürünlerin fiyatlarına kadar incelemek isterseniz Plus Kitchen Menü sayfasına gidebilirsiniz.

 Plus Kitchen'da bizim yaşadığımız tek problem yoğun saatlerinde tost makinesinin, ısıtıcının başının bir hayli kalabalık oluyor olmasıydı. Biraz beklememiz gerekti ve insanları bekletmemek adına ben acılı etli dürümü yeterince ısıtamayıp, biraz soğuk yemek zorunda kaldım.

 Plus Kitchen'da yemek olarak ızgara sebzeli mozzarellalı wrap (dürüm), plus acılı etli wrap (dürüm), sebze çorbası, tavuk, muhtaber ve tatlı olarak da cheesecake denedik. Açıkçası tamamen benim hatam, dürümleri pek iyi ısıtamadım o yüzden de pek bir şey anlamadım. Muhtaber inanılmaz bir meze. İçerisinde patlıcan, izmir tulumu, közlenmiş biber, süzme yoğurt, ceviz, zeytinyağı ve karabiber var. Antep kökenli biri olmamdan ve Plus kitchen'in ürünlerinin organik olmasından ötürü muhtaberi çok sevdim. Tahta kaşık ile yemesi de ayrı keyif veriyor insana.
Plus Kitchen İstanbul Zorlu Center

Tavuğu ısıtması için personellerden birine verdim fakat tavuk da pek sıcak değildi açıkçası. Şimdi kanaat getiriyorum da mekanda yemeğinizi ısıtmak yoğun saatlerde çok ciddi problem gibi görünüyor. İnsanları da bekletmek biraz ayıp oluyor o yüzden tost makinesini ve ısıtıcıları çok fazla meşgul edemiyorsunuz. Buna bir çözüm bulmaları gerekebilir.

 Nesi güzeldi? Cheesecake efsaneydi. O kadar hafif ki bütün gün yiyebilirsiniz ve tamamen doğal malzemelerden yapılmış sağlıklı bir cheesecake. Limonatası çok güzeldi. Şeker oranı çok doğru ayarlanmıştı.

 Plus Kitchen fiyatları kavanozları vs. alacağınızı düşünürsek uygun, almazsanız da ortalama değerde. Yine Plus Kitchen menü sayfasından ürünlerin fiyatlarını da görüntüleyebilirsiniz.
plus kitchen istanbul

plus kitchen istanbul tavuk
plus kitchen istanbul

 Plus Kitchen, Zorlu Center İstanbul alışveriş merkezi içerisinde doğal, organik yemek yemek isteyenler için taze bir büfe ve şarküteri sunan hoş bir mekan. Mezeleri ve tatlıları genel olarak tercih edilebilir. İçeceklerinin şeker oranı oldukça düşük ayarlanmış son derece sağlıklı. Yediğiniz yemeğin yanında Weck marka kavanoz ve saklama kapları da bonusu. Size de denemenizi tavsiye ederiz!
Plus Kitchen Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.