Le Pain Quotidien: İstanbul'da Tart Yiyebileceğiniz En İyi Yer


Le Pain Quotidien tatlılarıyla, tartları ve tartineleri ile meşhur bir mekan. Aslında bu zincir, merkezi New York'ta bulunan ve Dünya üzerinde 200 farklı lokasyonda şubeye sahip bir marka. Buyaka şubesindeki enfes tartlarını denediğimiz Le Pain Quotidien İstanbul'da buraya ek olarak Göktürk, İstinye Park, Kanyon ve Suadiye olmak üzere 4 farklı şubeye daha sahip. Çok kısıtlı zaman diliminde inceleme şansı bulduğumuz mekanın menüsü oldukça geniş. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği de sunmalarının yanı sıra Le Pain Quotidien şahane tatlılar, tartlar, organik meyve suları ve tartineler de sunuyor. Tartine nedir bilmeyenler için de çok kısa bir paragraf açıp yazıya devam edeceğim.

Tartine nedir?

"Tartine üçgen kesilmiş buğday ekmekleri ile hazırlanan, Belçika'ya özgü açık sandviçlere verilen isimdir."

Biz Le Pain Quotidien'in sadece tartlarını  ve organik meyve sularını deneyebildik. Mekanın lokasyonu Ümraniye'de Buyaka alışveriş merkezi içerisinde bulunuyor. Otopark tarafına bakan ve önünde çamlar olan sessiz, çok sempatik bir balkonları var. Bizim sadece tatlı molası vermek için durakladığımız mekanda kullanılan malzemeler gayet kaliteli. Arthur Krupp marka büyükçe çatal bıçak takımı kullanıyorlar ki bu her zaman söylediğim gibi yediğiniz şey çok daha eğlenceli hale getiriyor. Ürün tedarikçileri ise Starbucks'a tedarik yapan firma ile aynı firma. Soğuk, ambalajlı ürünlerden falan bahsediyorum ki bu oldukça güzel bir ayrıntı.

Tartları şahane. İstanbul'da en iyi tart yiyebileceğiniz mekanlardan biri. Şeker oranları çok iyi ayarlanmış, dengeli. Yani şöyle ki limonlu tartın yanında limonata içerseniz bu hiç de garip bir deneyim olmaz.
le pain quotidien
Le Pain Quotidien
le pain quotidien limonlu tart
Le Pain Quotidien
Yolunuz bu taraftalara düşerse ve canınızda şahane tatlılar isterse Le Pain Quotidien kesinlikle denemeniz gereken bir mekan. Biz çok keyif aldık, Limonlu tarta da bayıldık!

Le Pain Quotidien Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.