Palladium'daki En İyi Restaurant: Brasserie Polonez


Brasserie Polonez Palladium şubesini Palladium alışveriş merkezi içerisindeki en iyi restaurant olarak isimlendirmemizin sebebi konforlu, iyi servis veren ve başarılı yemekler çıkaran, zengin bir menüye sahip bir mekan olmasından kaynaklanıyor. İşletmenin  Palladium alışveriş merkezindeki şubesine ek olarak bir de Caddebostan'da şubesi var.Biz sizler için Palladium alışveriş merkezindeki en iyi restaurant olarak seçtiğimiz Brasserie Polonez Palladium şubesini, mekanın atmosferinden, dizaynından, servisine ve yemeklerin lezzetlerine kadar inceledik. Yaşadığımız deneyimin çok tatmin edici ve ödediğimiz her kuruşu fazlasıyla hakeden bir deneyim olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. İsterseniz Palladium'un en iyi restaurantı Brasserie Polonez'e daha yakından bakalım.


Palladium'daki En İyi Restaurant Brasserie Polonez


Brasserie Polonez


 Brasserie Polonez'in lokasyonu Palladium AVM içerisinde 3. katta yer alıyor. Mekan alışveriş merkezi içerisinden bakıldığında küçük bir yermiş gibi görünüyor fakat içerisi devasa büyüklükte. Girişte, sağ tarafta bir lobisi bile var. Bu lobide televizyon izleyip, bir şeyler içip küçük çaplı toplantılar da yapılabilir. İç salona doğru genişçe bir koridordan ilerliyorsunuz ve bu koridor boyunca sağ tarafta yine masalar ile beraber retro tarz dizayn edilmiş ve duvarlara asılmış bisikletler ile beraber bir motosiklet görsel bir unsur olarak gözümüze çok tatlı bir şekilde yansıyor.

 İlerlediğinizde büyük iç salona geliyorsunuz ve burada personel tarafından karşılanıyorsunuz. Büyük iç salonuna ek olarak Brasserie Polonez Palladium şubesinin bir de balkon tarafı var ki benim şimdiye kadar en keyifle oturduğum balkonlardan biriydi. Çok geniş bir balkon ve çok iyi, doğru dizayn edilmiş bir balkon. Tepelerde televizyonlar, büyük ama sizi hiçte rahatsız etmeyen ısıtıcılara ek olarak her masanın üzerinde de kişiye özel küçük bir ısıtıcı daha bulunmasına da ek olarak her masada polarlar bulunuyor.
Brasserie Polonez


 Herkes yemeklerden falan bahseder ya hani. Yemekler wow dedirtmeli insana derler. Bence bir mekan ne kadar çok servise önem verir, müşterisini rahat ettirmeyi amaçlar ve bu yönde yatırım yapar, para ödediği teknolojiyi kendi için değil müşterisi için öder, halkla ilişkilere gerekli yatırımı yapar, müşteri-satıcı ilişkisinden çıkıp ev sahibi-misafir zihniyetini benimserse o kadar da çok başarılı olur diye düşünüyorum. Yemekler önemli değil demiyorum elbette fakat kendimi çok rahat hissettiğim, mutlu olduğum, bana iyi servis edilen bir mekanda örneğin yemeğimin tuzlu olmasından gocunmam açıkçası. Çünkü mekan sizi yakalamıştır artık. Orayı bir kere eviniz gibi hissettiğinizde oranın ufak tefek kusurlarını görmezsiniz. Bu konuyla alakalı belki başka bir yazı yazıp, nasıl bir zihniyete ulaşmamız gerektiğini düşündüğümden bahsedebilirim.

 Konfor olarak beklentilerin üstünde bir mekan. Çok rahat oturuyorsunuz, servis personeli çok smooth yani masanıza girmeleri, çıkmaları, sipariş almaları, siparişleri getirmeleri, hesap almaları, servis kurallarını uygulamaları gibi konular çok doğru ve dikkatli yapılıyor ki çok keyifli bir olay bu bence.

 Mekanda kullanılan malzemeler benim favorilerimden. Bu tarz yerlerde (Brasserie, Bistro vs) kullanılan büyük ve kaliteli çatal, bıçaklara bayılıyorum. Yediğiniz yemeği daha bir lezzetli hale getiriyorlar.

 Brasserie Polonez'in menüsü inanılmaz. Ansiklopedi gibi bir menüsü var adeta. İçerisinde aradığınız her şey var. Brasserie Polonez'in menüsünden illa ki kendinize göre bir şey bulabilir hatta o kadar çok seçenek bulabilirsiniz ki seçmekte zorlanabilirsiniz. Bu arada mekan sabah kahvaltı servisiyle hizmete başlayıp geceye kadar servis veriyor. Menülerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.Brasserie Polonez Ataşehir Palladium alışveriş merkezinde biz yemek olarak önden Nachos, Bar Burger ve Falafel Salata denedik. Menüleri aslında o kadar geniş ki keşke tadım menüsü deneyebilme şansımız olsaydı diyorum.

 Daha önce daha iyi nachoslar yedim ama Brasserie Polonez de bu konuda hiç zayıf değil, nachosları lezzetli fakat bence porsiyonu fazla. Gönül rahatlığıyla porsiyonu küçültebilirler, eminim hiç şikayet de almazlar bundan dolayı. Aslında bunun ardındaki problemi de çok iyi biliyorum, hak da veriyorum fakat bu yemeklerin yok yere çöpe gittiği de bir gerçek.
brasserie polonez nachos

 Bar Burger ekmeğiyle, etiyle harika. İçerisinde cheddar peynir, kokteyl sos, domates, akdeniz yeşilliği var ve soğan halkası, parmak patates ile servis ediliyor. Ekmeği gevrek, pofuduk, hafif yağlı yani tam olması gerektiği gibi hamburger ekmeği. Eti de gayet lezzetli. Elma dilim patates kullansalar o tabak efsane bir tabak haline gelebilir bence. Soğan halkası bilinen fast food zincirlerinde sunulan soğan halkası ile aynı ben hiçbir fark göremedim. O tabakta soğan halkası kullanmaya da gerek yok bence, yersiz ve tatsız bir ağırlık yaratıyor.
bar burger


Falafel Salata, üzerinde nohut köftesi bulunan akdeniz yeşilliği salatası. İçerisinde roka, köz biber, kornişon turşu, yeşil soğan, ceviz bulunuyor ve tahinli sos ile servis ediliyor. Çok keyifle yenen bir veggie tabağı.
falafel salata

 Brasseri Polonez'in fiyatları da çok uygun. Bar Burger için 27, Falafel Salata için 22, Nachos için de 25 lira ödedik ki bu fiyatlar çok iyi ayarlanmış, dengeli fiyatlar.
brasserie polonez kokteyl

 Ataşehir Palladium alışveriş merkezinde nerede yemek yenir? sorusunun en iyi yanıtı tartışmasız Brasserie Polonez. Mekan en başta çok konforlu, kalite malzemeler kullanarak, kaliteli bir servis sunuyor. Bunlara ek olarak bizim tadabildiğimiz kadarıyla yemekleri de çok lezzetli ve fiyatları da dengeli, iyi ayarlanmış. Brasserie Polonez Palladium AVM şubesini kesinlikle deneyin, çok keyifli zaman geçireceğinizi garanti ederiz.
Brasserie Polonez Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.