Biber Burger

Biber Burger

Biber Burger Beşiktaş'ta bulunan ve benim şimdiye kadar yediğim en güzel burgerleri yapan bir burger dükkanı. Ufacık, çok sevimli bir mekanda şahane burgerler yapıyorlar ve gayet uygun fiyatlar charge ediliyor.

Biber Burger Nerede?

Beşiktaş'ta, Bahçeşehir üniversitesinin hemen karşısında yol üzerinde bir mekan. Barbaros bulvarı tarafına doğru değil, Ortaköy (Sahil yolu) tarafına doğru gider gibi düşünün, yol üzerinde sol tarafta bulunuyor.

4-5 masalık bir alana sahip olan çok küçük bir mekan ve haliyle yoğun zamanlarında yer bulmak mümkün olmayabiliyor. 

biber burger menü

Biber Burger Menü Ve Fiyatları

Biber Burger'in menüsü tamamen burgerlerden oluşuyor ve içerisinde bir adet vejetaryen seçimi mevcut. Bunun dışında dana etiyle yapılan burgerlerine ek olarak tavuk 2 tane tavuk ve 3 tane antrikot seçim de mevcut. 

Romesco

180 gr. dana eti, Romesco sosu (köz domates ve kavrulmuş badem), mayonez cheddar peynir, karamelize soğan, kıvırcık ve domates ile yapılan enfes bir burger. Romesco'nun fiyatı 18.50 lira.

Amarillo

Aynı şekilde 180 gr. dana eti, aji amorillo sos (yeşil jalapeno biberi ve toz parmesan), barbekü, edam peynir ve karamelize soğan ile yapılan benim sevdiğim, favori burgerim. Amarillo'nun fiyatı 18.50 lira.

Louis

Yine 180 gr. dana eti, Louis sos (paprika ve frenk soğanı), barbekü, cheddar peynir, karamelize soğan ve sotelenmiş mantar ile yapılan güzel bir burger fakat pek mantar sever biri olmadığım için benim pek tutmadığım bir burger. Louis'in fiyatı 18.50 lira.

Klasik Burger

Biber Burger'in klasik burgeri. 180 gr. dana eti, karamelize soğan, mayonez, barbekü ve domates ile yapılıyor.

Jetlag Buster 

180 gr. dana eti, 3 kat cheddar, yağsız kavurma, karamelize soğan, barbekü ve mayonez ile servis edilen yine benim favori burgerlerimden biri. Klasik burger fiyatı 18.50 lira.

Pastrami 

Geleneksel 180 gr. dana eti, kars gravyeri (çok güzel bir peynir bu), kayseri pastırması, barbekü ve mayonez ile sunulan adeta anadolu burgeri. Pastrami'nin fiyatı 22.50 lira.

Rokfor

Rokfor sos ile sunulan bir burger. Rokfor burgerin fiyatı 20.50 lira.

Biber Burger'de tavukla yapılan burgerlerden Chicken Burger

150 gram tavuk, mayonez, barbekü, cheddar peynir, ve kıvırcık ile servis edilen hiç denemediğim burgerlerden biri. Chicken burger fiyatı 17.50 lira. 

Chicken Rokfor

Rokfor burger gibi yapılan fakat içerisinde dana eti yerine 150 gr. tavuk bulunan bir burger tek farkı ise içerisinde romesco sos bulunması. Chicken Rokfor'un fiyatı 19.50 lira.

Antrikot ile yapılan Biber Burger ürünlerinden Cheesesteak

Çıtır baget ekmeğe 150 gr. kömür ızgara antrikot ve közlenmiş soğan ile yapılan içerdiği malzemeleri bile okuyunca insanı acıktıran bir burger. Cheesesteak fiyatı 26.50 lira. 

Mushroom Cheesesteak 

Yine çıtır baget ekmeğe 150 gr. kömür ızgarada pişmiş antikot, közde soğan mantarı ve közlenmiş soğan ile sunulan bir burger. Bu burgerin fiyatı ise 27.50 lira.

Blue Cheesesteak


Çıtır baget ekmeğe rokfor peyniri 150 gr. kömür ızgara antrikot ve közlenmiş soğan ile servis edilen bir burger. Bu burgerin fiyatı da 29.50 lira.

biber burger fiyatları


Biber Burger'in sunduğu menü  ve biber burger fiyatları bu şekilde. Seçiminize ek olarak patates ve içeceği de sipariş edip bir menü oluşturarak patatesi 4.50 yerine 2.50 liraya, baharatlı patatesi ki kesinlikle baharatlı patates denemeniz lazım çok çok daha lezzetli ve bunu da 3 liraya getirebiliyorsunuz yani tek burger değilde bir menü oluşturduğunuzda daha ucuz bir hale geliyor siparişleriniz. Bunun yanında ekstra olarak dana bacon, ekstra cheddar ve edam peynirini de 1-2 lira gibi ücretler ödeyerek sipariş edebiliyorsunuz. Dilerseniz Cheesesteak, Mushroom cheesesteak ve Blue cheesesteak terchilerinizde özel cheez whiz sosunu da ekstra 3 lira ödeyerek sipariş edebilirsiniz. Bu arada patates tercihiniz kesinlikle baharatlı patates olmalı, onu da unutmayın çok çok daha lezzetli.

Biber Burger Baharatlı Patates

Bence Biber Burger'de mantarlara ve tavuklara hiç girmeden dana etiyle yapılan burgerlere yönelin. Tavuğu çok tavsiye etmiyorum çünkü burger dediğin bence et ile yapılır, burger en lezzetli et ile yapılandır. Biber Burger'in ekmeği de olması gerektiği gibi gevrek ve pofuduk hamburger ekmeği yani ekmek konusunda da İstanbul'da benim deneyimlediğim en iyi mekan. Bu arada dana etiyle yapılan Amarillo ve Romesco benim için her zaman favori olmuştur (yaklaşık 5 kere gittim Biber Burgere). Ben mutlaka denenmesi gereken bir mekan olduğunu düşünüyorum. Bilinen fast food zincirlerine verdiğiniz parayla gerçek burger keyfini sonuna kadar yaşayabileceğiniz bir mekan Biber Burger.

Biber Burger Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.