2016'da Gidilebilecek En Ucuz 10 Ülke

en ucuz ülkeler 2016
En son ne zaman yurtdışında tatile çıktınız? Ya da daha önce hiç yurtdışına tatile gitmeyi hatta yurtdışında bir ülkeye yerleşmeyi düşündünüz mü?

Herkes zaman zaman bulunduğu ortamlardan bir süreliğine kaçmaya ihtiyaç duyar. Fakat seyahat etmek, uygun teklifleri nereden bulacağınızı bilmiyorsanız eğer sizin için pahalı olabilir. Gerçek şu ki yurtdışına çıkmak tamamen sizin bütçenizle alakalı bir durum ve eğer gideceğiniz yeri iyi seçmezseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Peki 2016 yılında hangi ülkeler seyahat etmek için en uygun fiyatlara sahip olacak? Herkes kendi zevklerine göre gidip görmek istedikleri ülkelerin bir listesini oluşturur ve sorduğunuzda size bu ülkelerin gezilmesi, görülmesi gerektiğini söyler fakat biz size 2016 yılında seyahat edilebilecek en ucuz 10 ülkeyi göstereceğiz.

10. İspanya

ispanya ucuz gezi
İspanya tarihi boyunca çok daha iyi günler görmüştür. Fakat bugün sağladığı istihdam kötü, ekonomisi ise ciddi problemler yaşamaktadır ki bu İspanya'ya seyahat etmeyi çok cazip bir hale getirdi çünkü ekonomik olarak zayıflayan ülkeler turistler için ülkenin ziyaret edilmesini kolay hale getirir, fiyatları düşürürler. İspanya'nın sahip olduğu güzelliklerin ise zaten farkında olduğunuza eminim.

9.  Laos 

2016'da Gidilebilecek En Ucuz 10 Ülke laos ucuz gezi
Tayland geçtiğimiz yıllarda bir çok gezgin için gidilebilecek en iyi destinasyonlardan biriydi fakat bugün komşusu Laos daha çok ilgi görür hale geldi. Laos büyüleyici manzaralarıyla meşhur ve ucuz bir ülke. Hatta öyle ki Tayland'tan daha ucuz bir ülke. Sadece 25 liraya misafir evlerinde ve pansiyonlarda konaklamak mümkün. Ayrıca Laos'a özgü geleneksel yemeklere ödeyeceğiniz para 3 ile 6 lira arasında değişiyor.

8. Guatemala

guatemala ucuz gezi
Meksika'da bizim insanımız tarafından olmasa da Dünya'da çok ziyaret edilen ülkelerden birisi fakat hemen yanındaki komşusu Guatemala gezginler için çok daha uygun fiyatlı imkanlar sunuyor. Eğer Güney Amerika'yı ziyaret etmek gibi planlarınız varsa Guatemala gidebileceğiniz en ucuz ülke. Aktif volkanları, maya kalıntıları, kristal gölleri ve harika kahvesiyle meşhur Guatemala'yı görmelisiniz. Toplu taşımayı kullanmak ve otellerde konaklamak inanılmaz ucuz. Ayrıca ufak bir ülke olduğu için her yere de otobüs ile gidebiliyorsunuz.

7. Macaristan

macaristan ucuz gezi
Avrupa ülkeleri bizim için özellikle biraz pahalı fakat Macaristan'ın hikayesi biraz farklı. Ülkenin başkenti Budapeşte'de bile eğer bütçenizi iyi ayarlarsanız haftalık 300 lira gibi bir maaliyetle iyi bir tatil yapabilirsiniz. Macaristan ayrıca termal saunaları ile meşhur bir ülke ve içerisinde bizden de bir çok iz barındırıyor.

6. Vietnam

vietnam gezi ucuz
Laos yollarına düşerseniz eğer neden biraz daha ileri gidip Vietnam'ı görmeyesiniz? Eğer ormanları ve kumsalları seviyorsanız kesinlikle bayılacağınız fantastik ve de ucuz bir ülke. Ortalama gecelik 30 liradan otellerde konaklayabilirsiniz hatta biraz rahatınızdan ödün verirseniz daha ucuz fiyata bile otel bulabilirsiniz. Aynı şekilde yemek, içecek ve toplu taşıma da oldukça ucuz bu ülkede. Vietnam, Kamboçya ve Laos ile birlikte seyahat kombosu bile yapacağınız bir ülke. Tayland, Vietnam, Laos ve Kamboçya'yı arka arkaya gezmek, keşfetmek harika bir deneyim sunarken çok da ucuza seyahat etmiş olabilirsiniz.

5. Estonya

estonya ucuz gezi
Estonya belki radarlarınızın içinde olmayabilir ama bu küçük Kuzey Avrupa ülkesi bir çok seçenek sunuyor. Kültürel olarak Estonya, Finlandiya ile çok benzer bir ülke. Ülkenin başkenti Tallin ortaçağ kuzey avrupasından kalan bütün yapıları nüfusunun da küçük olması sayesinde günümüze kadar koruyabilmiş. Estonya insanı Estonya dili konuşuyor fakat kimileri bu dilin sanki elf dili gibi kulağa geldiğinden bahseder. Ayrıca Estonya'da ingilizce konuşan nüfus da oldukça fazla yani eğer ingilizce biliyorsanız hiç sıkıntı çekmezsiniz.

4. Filipinler

filipinler ucuz seyahat
Laos ve Tayland kadar ucuz olmasa da hala doğu tarafındaki en ucuz ülkelerden biri. Başkenti Manila'da ve sahip olduğu 7000 tane takım adalarda inanılmaz manzaralar seyredebilirsiniz. Eğer tropik ormanlara, yem yeşil dağlara ve hiç bozulmamış kumsallara ilginiz varsa başka hiçbir yere bakmayın çünkü Filipinler bunlar ile dolu bir ülke.

3. Fas

fas ucuz seyahat ucuz gezi
2016'nın gezilebilecek en ucuz ülkeleri başlığında listeye Afrikadan bir ülke eklemesem olmazdı ve bunun için en iyi ülke kesinlikle Fas. Tam olarak bu ülkede Atlas dağlarını, Sahra çölünü, Atlantik kıyılarını ve Berberi şehirlerini görmeniz mümkün. Fas'da yemek, konaklamak ve ulaşım da inanılmaz ucuz. Konaklama ve ulaşım da dahil bir gününüzü 80 lira gibi uygun bir fiyatla bütçelendirebilirsiniz.

2. Yunanistan

yunanistan ucuz gezi
Herkes biliyor ki son bir kaç yılda Yunanistan ekonomisi de çok kötü durumda. Yunanistan şu anda ziyaret edilebilecek en uygun ve en ucuz ülkelerden biri çünkü ülkede turizm bugünlerde güvenilebilen, ülkeye para kazandıran tek endüstri.

1. Hindistan

hindistan ucuz gezi seyahat uygun fiyat
Favorim. En sevdiğim. Hindistan'ı, insanlarını, zihniyetlerini ve resimde gördüğünüz Tac Mahal'i çok seviyorum. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi ve bu kalabalığın içerisinde bir çok güzellik barındırıyor. Spiritüelliğe ilginiz var hiç durmayın, hiç düşünmeyin. 40-50 lira gibi fiyatlara oda bulabilirsiniz. Otobüs ve tren biletleri de aynı şekilde ucuz. Çok güzel bir tarih ve inanılmaz bir kültürle beraber Hindistan insanının sempatikliği ve misafirperverliği size güzel bir deneyim sunabilir. 

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.