Kocaman Lezzetler: Happy Moon's

happy moon's burger

Genelde anadolu yakasında Şaşkınbakkal, Kadıköy, Bağdat caddesi ve Caddebostan gibi yerlerde şubesi olmasına karşın bugün Ataköy Galleria'da hatta ve hatta İzmit Arastapark alışveriş merkezinde bile şubeleri bulunan Happy Moon's Cafe'nin Acıbadem şubesindeydik bugün.
Happy Moon's isminin altında biraz ince bir hümor var aslında. Sahibi Hüseyin beyin soy isminin Aymutlu olması bu mekana böyle sempatik bir isim babalığı yapmış.HAPPY MOON'S AKASYA ACIBADEM


  Lokasyonu tam olarak Akasya Acıbadem alışveriş merkezi içerisinde yer alıyor. Öyle güzel  manzarası olan bir mekan falan değil elbette.
  İç mekan ambiyansı şahane. Dekoru, dizaynı çok sempatik. Aydınlatmaları ise tam olması  gerektiği gibi cafe konseptine uygun.

  Karşılama ve servis konusunda çok güler yüzlü, cana yakın ve genç bir kadroya sahipler. Gençler  fakat tecrübesiz falan da değiller. Servisi önce bayana yapmaktan tutun, yemeğin nasıl pişeceğine  dair, içecekleri ne zaman açtırmak istediğinize kadar her ayrıntıyı takip ediyor, gerektiği yerde  tavsiyelerde de bulunuyorlar.

  Kahvaltı konusunda bence zayıflar. Kahvaltı tabakları işlenmiş et ağırlıklı yani salam, sosis,  jambon  gibi malzemeler yoğun. Pek vejetaryen dostu sayılmaz.

  Kullanılan Malzemeler çatalından, bıçağından tutun mayonezine, ketçabına kadar çok kaliteli. 

  Yemek olarak biz önden Nachos, sonrasında da Somon ve Jumbo burger denedik. Nachos  soslarıyla beraber şahane. Somon çok hafif ve porsiyon olarak çok uygun bir tabak. Jumbo burger  ise  tam bir katil. 2 adet kocaman köftesi, soğan halkaları, elma dilim patatesi ve salatasıyla sonuna  kadar  burgere doyacağınız bir tabak. Ben burgerin önce ekmeğine sonra etine bakarım. Jumbo  burgerin  ekmeğinin kenarları aşırı sert fakat eti gayet lezzetliydi.

  Fiyatları şaşırtıcı. 20 liraya falan yemek yiyorsunuz. Ülkemizde ekonomik olarak büyük sıkıntılar  var fakat ben bizzat şahit oluyorum ki FNB sektörü battığı denizin içinde inatla nefesini tutmaya  devam ediyor. Bu benim bir yandan üzülmeme diğer yandan ise meslektaşlarım ile gurur duymama  sebebiyet veriyor.

HAPPY MOON'S CAFE


happy moons

happy moons fotoğraflar

happy moons akasya acıbadem

happy moon's dekorasyon

happy moons nachos
happy moons iç mekan

happy moon's somon

  Happy Moon's Cafe kesinlikle denenmesi gereken mekanlardan biri. Pişman olmayacağınızı, iyi  bir yemek deneyimi yaşayacağınızı garanti ediyoruz.

Happy Moon's Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

3 yorum:

  1. happy moon's acıbadem mekanı kahvaltı mekanı olarak da hiç fena değil aslında ama haklısınız salam tarzı ürünler happy moons kahvaltısında çok çıkıyor.

    YanıtlaSil
  2. takip edilmeye değer bir siteniz var tebrikler

    YanıtlaSil
  3. Çok teşekkürler. Bunu duymak çok mutluluk verici gerçekten :)

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.