Doğa Yürüyüşü İçin 4 Muhteşem Yer


doğa yürüyüşü için 4 muhteşem yer
Doğayı keşfetmenin en iyi yolu ve resmetmeye değer, harika manzaralar görmenin en keyifli aracı kesinlikle doğa yürüyüşü yapmaktır. 
Ayrıca sadece manzarayla da kalmaz sağlığınız için çok da faydalı bir aktivitedir.
Biz de bu yazımızda dünyanın en güzel 4 doğa yürüyüşü yerini sizler için derledik.4. Inca Yürüyüşü, Peru

inca yürüyüşü
  43 kilometre uzunluğundaki bu tırmanış rotası sizlere müthiş And dağlarıyla uzanan amazon  ormanları manzarası sunuyor. 4 ya da 5 gün sürecek bu yürüyüş rotası ünlü Machu Pichu dağları  üzerinde Güneş Geçidi denen yerde son buluyor. Aslında yürüyüş yaptığınız tüm bu topraklar eski  Inca imparatorluğunun var olduğu yerler. Yürüyüşünüz esnasında etrafınız tamamiyle eski bir  medeniyetin izleriyle dolu olacak. Bu parkur ile ilginç bir de bilgi verelim. Erozyonu önlemek  amacıyla parkura katılan kontenjanını 200 ile sınırlamışlar.

  Doğa yürüyüşü yapmanın anormal kalp atım hızına ve yüksek tansiyona olduğu gibi sağlık  açısından  daha bir çok faydası vardır.  Hiç korkmayın, çantanızı hazırlayın ve sizi bekleyen eski  medeniyetin  yollarını keşfedin.

  Ayrıca uygun bütçelerle de nasıl seyahate çıkacağınız öğrenmek için yazının sonunda "Düşük  Bütçeyle Tatile Çıkmanın 7 Etkili Formülü" başlıklı yazımızın linkini bulacaksınız.


3. Mont Blanc Turu, İsviçre, Fransa ve İtalya

 trekking yerleri
Avrupanın kesinlike en güzel uzun yürüyüş rotası. 10 gün süren yürüyüş sizlere Alp dağlarının   harika havasını ve manzarasını sunuyor.  Mont Blanc Turu sizi 7 farklı vadiden geçiriyor ve Fransa  ve İsviçre'nin yüksek noktalarına ulaştırıyor. 170 kilometrelik bir etap olup 3 farklı ülkenin  güzelliklerini barındırması Mont Blanc turunu çok ünlü yapan etkenlerden biri.

Mont Blanc Turu rotası ise şu şekilde.
mont blanc turu en iyi trekking yerleri


2. Büyük Kanyon, Arizona, Amerika

en muhteşem trekking yerleri
  Bu harika kanyonun nefes kesici görüntüsü sizlere asla unutamayacağınız bir macera sunuyor. 70  kilometre ve 5 gün süren bu turun her anının tadını fazlasıyla çıkarabilirsiniz. Yürüyüşü yaptığınız  her an Büyük Kanyon ile ilgili daha fazla şey öğrenip, Amerika'nın neden en iyi trekking yeri  olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

1. Solomon Gulch Yürüyüşü, Alaska, Amerika


trekking noktaları
   Bu yürüyüş rotasının ismi aslında John Hunter Memorial Yürüyüşü olarak değiştirildi.  Ama     trekking yani doğa yürüyüşü yapan bir çok insan hala eski ismi olan Solomon Gulch ismini     kullanmaktadır. Eğer kısa bir yürüyüş tercih edenlerdenseniz burası tam size göre. Tur boyunca     Alaska'nın vahşi yaşamını keşfedip şahane manzalar ile karşılaşıyorsunuz. 6 kilometre uzunluğundaki rota 2.5 saatin ardından Solomon gölünde son buluyor. Yaz mevsimi bu yürüyüş için en iyi zaman. Bu sayede bir çok farklı hayvan türünü görüp vahşi yaşamı daha yakından   inceleyebiliyorsunuz.

   Eğer zaten trekking yapan ve bunu ciddi bir şekilde de yurt dışında da yapan biriyseniz büyük   ihtimalle bu harika yürüyüş yerlerinden en az birince bulunmuşsunuzdur. Eğer yeni başlayan ya da   sadece ülkemizin güzel doğasında yürüyüş yapanlardansanız, bu yerlere kesinlikle gitmelisiniz. Nefes kesici manzaralar ve bulacağınız huzur aklınızdan asla gitmeyecek.

   Ayrıca daha önce yayınladığımız tatil yaparken en iyi 7 tasarruf yöntemini anlattığımız yazımızı   okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Düşük Bütçeyle Tatile Çıkmanın 7 Etkili Formülü

1 yorum:

  1. trekking tutkunları için dünyanın en önemli yerlerinin anlatıldığı çok güzel bir yazı olmuş :)

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.