Old Town'da Osmanlı Mutfağı: Deraliye Ottoman Cuisine Restaurant


Üç defa gitme şansı bulduğumuz Deraliye Ottoman Cuisine Restaurant menüsündeki zengin Osmanlı yemeği seçenekleriyle ve şahane servisiyle sizi mekanında sultanlar gibi ağırlıyor.
Restoran eski osmanlı arşivinin yerine inşa edilen beş yıldızlı sura otelin hemen altında, sultanahmet tramvay istasyonunun arka sokağında, yüz metre ileride yer alıyor.
Yemekleri ve servisi bir fine dine hizmet veren restoran kalitesinde..Deraliye


  Adından da anlaşılacağı üzere hemen hemen tüm yemekler Osmanlı mutfağı tarifi ve tam da  osmanlı  mutfağının karakteristik yapısını içinde barındırıyor.
 Bu sebeple ki yemekler çok lezzetli, biraz yağlı ve yedikten sonra nasıl ki bilirsiniz osmanlı  reçeteleri  sizi yediğiniz yere oturtur yani bir süre o koltuktan kalkamazsınız, aynı o şekilde  oturuyorsunuz.

deraliye restaurant

 Fine dine hizmet veren bir restorandaki gibi bir servis anlayışları var. Garson siparişinizi alırken çok  iyi göz teması kuruyor, önce bayana servis yapıyor, ne taraftan servis yapılacapını çok iyi biliyor,  yemekleri getirirken her yemeğin adını ve nasıl yapıldığını anlatıyor ve masanızdan boşları toplarken  adeta ruh gibi girip çıkıyor geldiğini anlamıyorsunuz bile.

 Yolunuz buralara düşerse mutlaka tavsiye edilir.

"İşte Deraliye Ottoman Cuisine Restaurant!"

osmanlı mutfağı
sultanahmet restoranları
lüks restaurantlar
deraliye osmanlı saray mutfağı
deraliye saray mutfağı
deraliye restaurant istanbul
sura hagiaDeraliye Ottoman Cuisine Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.