Midpoint Restaurant Akasya AVM Acıbadem

İstanbul'un bir çok noktasında şubesi bulunan Midpoint Restoran zincirlerinin Acıbadem'deki Akasya alışveriş merkezindeki yerindeydik bu akşam.

Midpoint Restoranları benim gözümde dekorasyonu, konforu ve zengin menüsüyle öne çıkan bir zincir. Daha önce Fenerbahçe'deki şubesinde kahvaltı yapma şansı bulduğum Midpoint, bu sefer bizi Akasya Avm'deki yerinde ağırladı..
Fenerbahçe'deki şubelerinin aksine Akasya Avm şubesinden pek memnun kalmadığımı en baştan söylemeliyim.

Karamelize soğan, mantar, köz biber, cheddar, coleslaw ve parmak patates ile servis edilen Midpoint Burger, Lahana Salatası ve Tortilla ekmeği arasına falafel, ceviz, nane, salatalık, akdeniz yeşilliği ve avakado sos ile hazırlanan Falafel Dürüm tatma şansı bulduğumuz Midpoint'ten hafif karın ağrısıyla kalktık.

"Dekor, hala şahane. Servis, hala şahane."

En ince detaya dahi önem verdikleri çok aşikar ki kullandıkları peçeteden, çatala şarap dolaplarından bataryalarına kadar kullanılan malzemelerin ne kadar kaliteli olduğunu siz de gözlemleyebiliyorsunuz.

Aynı şekilde servis personelleri de son derece profesyonel ve seçkin çalışanlar.

midpoint restaurant akasya alışveriş

Dışarıdan her şeyin şahane göründüğü mekanın, içi yaktı bizi bu akşam. Sanırım ilk olarak söylemem gereken şey Midpoint Burger'in inanılmaz ağır olduğu. İnanılmaz. Yani ciddi aç falan olmanız, umursamadan yemeniz lazım o canavarı. İçindeki mantar, köz biberi ve karamelize olduğu söylenen 
fakat kuru fasülyenin yanına, ortasına pat diye vurulmak suretiyle kırılan soğandan hiç bir farkı olmayan o soğan sizi böyle güzel bir osmanlı sofrasında karnınızı doyurmuşsunuz gibi oturtur olduğunuz yere.

midpoint burger resimleri

Ben her ne kadar beceriksiz olsam da hayvan çok fotojenik biliyorum. Ama lezzetsiz ve literally hayvan gibi ağır. Öte yandan lahana salatası çok güzeldi söylemem gerek. Ben salata seven biri değilimdir ki bırakın şu küçük kaseyi yemeyi, çatalımı bile sürmem ama o tabağı bitirdim.
Bu çok önemsiz bir detay gibi görünse de;
İnsanlık için küçük benim için devasa bir salataydı bu.

lahana salatası resimleri
Küçük bir kase mindblower Lahana Salatası.

Burger hakkında söylenecek bir diğer şey de ekmeğinin ele gelmek istemediği gerçeği olsa gerek. Ekmek adeta dokunulmak istemiyor, kendi kendini parçalıyor. En sonunda ekmeğin bir şekilde aramızdan ayrılmasıyla eti saf bir şekilde elime alıp etraftaki insanların garip bakışlarıyla yemeğimi yedim.
Hamburger yemenin doğasına aykırı bulduğum için de çatal bıçak kullanmadım. 

midpoint yemekleri

Falafel dürümü vejeteryan bir seçimdi, gayet sağlıklı ve lezzetliydi

Tatlı olarak kızarmış ballı dondurma denedim. Kesinlikle yanlış bir seçimmiş şimdi daha iyi anlıyorum. Aslında yanlış bir seçim olmasının sebebi tatlının lezzetinden ya da lezzetsizliğinden değil, Midpoint burger gibi ağır bir yemeğin ardından ballı dondurma yeme gafletine düşmem.

e o da oturdu haliyle.

kızarmış dondurma resimleri
"Çok sıradan bir tatlı olduğunu söyleyebilirim. Hiç bir albenisi yok."

Genel haliyle Midpoint Restoranları dekorasyonuyla, atmosferiyle, proper servisiyle ve menü zenginliğiyle öne çıkan iyi bir restoran zinciri. Bu akşam bizim yaşadığımız talihsizliğin sizin de başınıza gelme durumunun çok düşük bir ihtimal olduğunu söyleyebilirim. Çünkü adamların menüsü gerçekten çok zengin, yani seçeneğiniz çok. Bu akşam hamburgeri yapan arkadaşın kız arkadaşıyla sorunları varmış ki bana da böyle denk gelmiş deyip kendimi de avutabiliyorum.

Bu arada unutmadan söylemeliyim kahvaltı konusunda çok iyi bir deneyim yaşarsınız orası kesin.

Midpoint'in fiyatları da orta karar denebilir. Yukarıda gördüğünüz resimlerin tamamına 90 lira gibi bir şey ödedik. %10 gibi de tip düşündüğünüzde iki kişi alkolsüz 100 liraya kalkabiliyorsunuz.

çay resimleri

Kapatırken çaylarının da çok güzel olduğunu ekleyeyim, ve iyi günler dileyeyim.

Midpoint Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.