Electrolux Mutfağı

Bu hafta Taksim'deki Electrolux mağazasının, ürünlerini tanıtmak ve sektördeki potansiyel müşterilerini ağırlamak amaçlı yarattığı demo mutfağında çok yeni teknolojili fırınlarda pişirilmiş birbirinden güzel şeyler tattık.
Bugün teknolojinin böylesine hayatımızın içinde olduğu bir pozisyonda köklü firmalar da böylesine hızlı işleyen bir processte sektörün içindeki pozisyonlarını koruyabilmek ve de ilerlemek için her türlü imkanı kullanıyorlar..

Electrolux'de son yıllarda fırınlarında kullandıkları yeni teknolojiler ile ilgili bu demo mutfağı sayesinde sektörün içerisindeki insanları bilgilendiriyor ve bir tanışma ortamı yaratıyor.

Bizim de görme şansı bulduğumuz bu mekanda birbirinden faydalı şeyler öğrenmekle kalmayıp birbirinden de güzel yemekler tattık.


Günümüzde Electrolux'ün ürettiği fırınlar sadece son teknoloji değil ayrıca kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çekiyor.

Her bir fırının dokunmatik bir paneli var ve bu panel içerisinden dilerseniz otomatik mod ile pişirme seçeneğinizi ayarlayıp dilerseniz de manuel mod ile fırının ulaşacağı maximum sıcaklığı, yemeğin maksimum sıcaklığı, minimum sıcaklığı, içerideki nem oranını ve daha bir çok şeyi ayarlayabiliyorsunuz.

Herkesin kendi tarifleri ve kendi pişirme yöntemleri olur, bu konuda da electrolux harika bir yenilik yaratmış; yemeğinizin nasıl pişeceğini en ince detayına kadar siz ayarladığınız gibi bu bilgileri usb yardımıyla yanınıza alıp sonrasında farklı bir fırında da kullanma şansı elde edebiliyorsunuz.

Bu üstün teknolojili fırından çıkan bir levrek deneme şansımız oldu.


Bu levrek en pure haliyle fırına atıldı yani ne bir tuzu ne de bir sos kullanıldı fakat çok lezzetli olduğunu söyleyebilirim.
İnsan şaşırıyor gerçekten, balığı olduğu gibi fırına atıyorsunuz ve otomatik mod ekranından balık seçiyorsunuz ve karşınıza böylesine bir lezzet çıkıyor.

Aynı şekilde bir örnek.


Burası çok ilginç Air O Steam Touchline fırında, fırının farklı gözlerine farklı yemekler koyuyorsunuz ve her biri için ya otomatik modda ya da manuel modda pişirme seçeneklerini ayarlıyorsunuz.
Fırın her nasıl yapıyorsa yapıyor, bu kısmı pek anlayamadım yani, hiç bir yemeğin kokusunu birbirine karıştırmıyor ve her bir gözdeki yemek hazır olduğunda sizi alarm ile uyarıp hangi yemeğin hazır olduğunu söylüyor.
Yukarıdaki tabak bu şekilde hazırlanmış bir örnek. Patlıcanı, tavuğu, eti, biberi, somonu, patatesi inanılmaz lezzetliydi ve bu yemekler dediğim gibi ne bir tuz ne bir ekşi ne de bir sos, barındırmıyor en pure halleriyle fırına verildiler fakat bana göre şimdiye kadar gittiğim bir çok restorandan daha güzel bir deneyim oldu çünkü çok daha lezzetlilerdi!

Electrolux mutfağı her salı belli saatlerde Taksim'de misafirlerini ağırlıyor. Burada ne kadar anlatsam oradaki atmosferin yanına pek hissettirebileceğimi sanmıyorum o yüzden size de en kısa zamanda burayı ziyaret edip o enfes yemekleri tatmanızı tavsiye ederim.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.