Sultanahmet'te Lezzetli Hint Yemekleri: Dubb Indian Restaurant

 Çalıştığım yere yakın olması sebebiyle Dubb Hint Restoranına birden fazla kez gitme şansım oldu. Benim gördüğüm kadarıyla genel çalışanlarının hintli olduğu restoran hafızam beni yanıltmıyorsa 4 katlı ve en üst katında aya sofya ve sultanahmet meydanı manzarasına hakim ufak bir terasa sahip.

 Ana yemek olarak karışık ızgara söylediğinizde hem gözünüzü hem de karnınızı fazlasıyla doyurucu içerisinde çok farklı tatlara sahip bir tabakla karşılaşıyorsunuz. Baharat hint mutfağının olmazsa olmazı, bu yüzden verdiğiniz her siparişte çok farklı çeşitlerde baharatlanmış soslar ile karşılaşmanız mümkün.

 Hafif acılı ve bol ekşi sosuyla Kochumar salatası inanılmaz lezzetli. Kara mercimek unuyla yapılmış Papad, nane pestaya benzer bir sosla servis edilen ince, çıtır olağaüstü lezzetli bir ekmek.

 Tatlıları hakkında pek olumlu konuşamayacağım Dubb indian restaurant'ın servis personeli çok ilgili ve fiyatları da cebinizi yormayacak şekilde ayarlanmış.

 İstanbul old town'a yolunuz düşerde farklı bir mekan görüp, farklı tatlar denemek isterseniz Dubb Hint Lokantasını bir deneyin derim.

Dubb İndian Restaurant
Adres: İncili Çavuş Sk. No:10

Dubb Hint Restoranından kareler;

  
                                                                           
dubb indian fiyatlar
dubb indian tatlı resimleri kabak tatlısı
yeşil hindistan sosu
dubb indian yeşil salata
dubb indian manzara aya sofya
dubb indian fiyatlar
Dubb Indian Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.