Sirha Fuarı 2015 İstanbul

  Restoran, Otel İşletmeleri ve Yiyecek İçecek Sektörünün buluşma noktası Sirha fuarı dün itibariyle start vermiş oldu ve ben de bu organizasyon da yiyecek içecek sektörünün içerisinde bulunan köklü ve yeni firmaların gelişimlerini gözlemleme şansı yakaladım..

"Sirha Fuarı 26-28 kasım'da İstanbul Kongre Merkezinde"   

Food And Beverage açısından Sirha fuarı benim gibi foodieler için adeta bir cennet yeri. İnanılmaz şeyler tattığımı ve çok ilginç bilgiler öğrendiğimi söyleyebilirim.  Bunların hepsini siz okuyucularımla paylaşmak için sabırsızlanıyorum elbette ama önce fuara biraz göz atalım;Fuar'ın ilk gününe yetişemediğim için dinlemek istediğim bir kaç konuşmacıyı kaçırdım fakat bugün, yani fuarın ikinci gününde türkiye'nin en yaratıcı pasta şeflerinden Aylin Yazıcıoğlu'nu dinleme ve tatlılarını tatma şansını elde ettim. Aylin Yazıcıoğlu çok farklı bir şef gerçekten, üzerine çok uzun konuşabilirim o yüzden onu ve enfes tatlılarını farklı bir yazımda dile getireceğim. Şimdi biraz standlara göz atalım.

Sirha Fuarı 2015 İstanbul Fuarında Yer Alan Bazı Standlar;

"Otel ve Restoran Ekipmanları satan firmaların başında yer alan Galeri Kristal'in Sirha 2015 İstanbul Fuarındaki Standı"

"Evinoks servis ekipmanlarındaki başarılı çizgisini bu sene de geliştirerek sürdürmeye devam ediyor ve gerçekten kendini tüm dünyaya izletiyor. Evinoks Sirha 2015 Fuarı Standı"

"35 yıldır gıda sektörünün içerisinde olan İmpeks'de fuardaki yerini almıştı."

"Olmazsa olmaz Metro Standı.

"Metro Standı her zaman olduğu gibi Sirha Fuarında en çok ilgi gören standlardan biriydi."

"Pişirme ürünleri satan Big Green Egg'in Sirha 2015 Fuar Standı"

"Zahra Gıda Antep Ezo Sirha 2015 Fuar Standı"

Antep Ezo üzerine biraz konuşmam gerekecek sanırım çünkü inanılmaz lezzetli ve organik mezeler yapıyorlar. Daha önce isimlerini bile duymadığım bir firmanın bu denli güzel mezeler yapabilmesi beni çok şaşırttı.


Daha önce bu kadar lezzetli rus salatası yememiştim. Eğer fırsatını bulursanız mutlaka denemelisiniz.


Antep Ezo'nun Humusu ise ortalama restoranlarda servis edilen tatsız lezzetsiz humus'tan çok farklı ekşisi çok yerinde ve çok lezzetli.

Antep Ezo'nun patlıcanlarına ayrıca değinmek lazım. Patlıcanın ekşisi genelde hep kötüdür fakat Antep Ezo patlıcanındaki ekşiyi o kadar güzel ayarlamış ki patlıcanın tadını bozan o ekşi, tam aksine patlıcanı yeniden yaratıyor, ona ayrı bir lezzet katıyor.


2015 Sirha Fuarı şimdiden katılımcıların beklentilerini karşılamayı başardı gibi görünüyor.  Food and Beverage sektöründe çok büyük bir önemi var Sirha Fuarının çünkü ancak bu toplantılar ve etkileşimler sayesinde sektör gelişip ilerleyebiliyor. Ben ilk gününü kaçırmanın bile büyük pişmanlığını yaşıyorum gerçekten.

Sizin de bu pişmanlığı yaşamamanızı temenni ederim.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.