Nar Lokantası Ve Armaggan

  Nuruosmaniye'de Armaggan binasının 5. katında bulunan Nar Lokantası sunduğu türk ve osmanlı yemekleriyle misafirlerine muhteşem bir yemek deneyimi yaşatıyor. Nar Restoranı ile ilk tanışmam amerika'dan gelen iki misafirim sayesinde oldu..

Nuruosmaniye'de küçük bir gezintiye çıkan misafirlerimin ilgisini Armaggan Sanat Galerisi çekiyor ve göz kamaştırıcı sanat eserlerini görmek için binaya giriş yapıyorlar.

  Gezintilerinin ardından Armaggan Binasının 5. katında Nar Restaurant diye bir yer olduğunu öğreniyorlar ve öğle yemeklerini burada yemek istiyorlar.

  Sonrası ise misafirlerimin saatlerce bana Nar Lokantasını anlatmasıyla geçiyor ve ilk fırsatta ben de böylesine övülen bir mekanı görmenin heyecanıyla yollara düşüyorum.

Armaggan Sanat Galerisi zaten başlı başına gezilip görülmesi gereken bir yer. İçerideki ambiyans, tablolar, takılar sergi meraklılarını ilk bakışta kendine çekecek türden. Nar Lokantası Armaggan'ın adeta bonusu gibi olmuş.

Nar Lokantası ilk girişte ambiyansı ve modern görünümü ile misafirlerini etkilemeyi başarıyor. Büyük bir salona ve etrafı saksı ağaçlarla çevrili yarı açık yarı kapalı bir terasa sahip.

Havaların sıcak olması (hala) sebebiyle biz tercihimizi terasa oturmaktan yana kullandık. Nar Restoran'a girdiğiniz ilk andan itibaren karşılaştığınız ilgi şaşırtıcı düzeyde ve şahane servis veriyorlar. İç salonlarında daha önce tatmadığınız mezeler bulabileceğiniz büyük bir açık büfe ve tatlı büfeleri var. Dilerseniz seçiminizi buradan, dilerseniz menüden yapabiliyorsunuz.

Nar Lokanta'sında İslim Kebabı ve Mücver deneme şansımız oldu.

Ben mücverden nefret eden bir insanım fakat daha önce hayatımda sebze türünden bu kadar lezzetli bir şey yediğimi hatırlamıyorum.

Aynı şekilde İslim Kebabının da lezzetini ve porsiyon ölçüsünü çok başarılı buldum.

nar lokanta yemekleri

Ayrıca zeytinyağlıların ve soğuk mezelerin bulunduğu büfeden de bir tabak yapıp denedik.

nar lokantası mezeleri

Mezeler de gayet lezzetliydi.

Nar Lokanta'daki yemek deneyiminizin ardından ikram edilen çay ve lokum ise günümüzü daha çok şenlendirdi diyebilirim.

nar lokanta tatlı resimleri


Menüsündeki Osmanlı ve türk tatları, verdiği muhteşem servis, modern ambiyansı, lokasyonu ve Armaggan binasının içinde bulunmasıyla Nar Lokanta sizlere şahane bir yemek ve görsel şölen sunabilir.Nar Lokanta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.