Mısır Çarşısında Harika Bir Tat: Pandeli Restaurant

 Mısır Çarşısının Eminönü meydanına açılan kapısının hemen yan tarafında 100 seneyi aşkındır hizmet veren bir restoran var ve bu mekanın adı Pandeli Restoran. Mısır çarşısının içerisinde Eminönü meydanı ve Galata köprüsüne hakim manzarası, yüzyılı aşkın deneyimi ve türk mutfağı lezzetleriyle misafirlerine şahane bir yemek deneyimi sunuyor Pandeli Lokantası..

  Mekana ilk girişinizde dar bir kapı ve uzun, eski merdivenler karşılıyor sizi. Bu uzun merdivenleri çıkarken bile çarşının ve meydanın o rahatsız edici gürültüsünden biraz da olsa izole olmak insanı rahatlatmaya yetiyor. 

  İlk izlenim olarak masa ve sandalyelerin eski görünümü restoranın ambiyansına çok uygun olsa da bu eskiliğin getirdiği antihijyenik durum sizleri biraz rahatsız edebilir.

Pandeli Restoran'ın eski fayans duvarlarında günümüze kadar orada yemek deneyimi yaşamış yerli ve yabancı ünlülerin fotoğraflarını görmek mümkün.

Cam kenarı bir masaya oturduğunuz Eminönü Meydanı ve Galata Köprüsünü içine alan bir manzaraya sahip olabiliyorsunuz.

Servis personelinin bilgi ve tecrübesi çok iyi, sizi gayet güler yüzlü karşılayıp, gerekli ilgi ve alakayı gösteriyorlar.

Yemeklerden bahsetmek gerekirse; 

Pandeli Restaurant'ta sıcak başlangıç olarak Patlıcanlı Börek tatma şansımız oldu. Üzerinde bir yaprak et dönerle servis edilen Patlıcanlı böreğin inanılmaz lezzetli olduğunu, özellikle de dönerinin daha önce tatmadığım bir lezzet olduğunu söyleyebilirim.

pandeli restaurant börek

Ana yemek olarak ise beğendi seven bir insan olarak Hünkar Beğendi ve Kağıtta Levrek sipariş ettik.
Kesinlike daha iyi beğendiler yediğimi söyleyebilirim fakat etinin de lezzetini es geçmeyeceğim.
Kağıtta Levrek de gayet lezzetliydi.

pandeli restaurant hünkar beğendi
pandeli lokantası kağıtta levrek


Tatlı olarak Fıstıklı Sarma ve Badem kurabiyesi denediğimiz Pandeli Restoran'ın tatlılarının aşırı şekerli ve ağır olduğunu söylemek çok yerinde olur.

Badem Kurabiyelerinden iki tane yemeniz ile haftalık glikoz ihtiyacınızı çok rahat bir şekilde karşılayabiliyorsunuz.

Fıstıklı Sarma da Kurabiyelere nazaran daha az ama yine de aşırı şekerliydi. Yine de o çıtır çıtır lezzetini unutmak pek mümkün olmayacak gibi görünüyor.

pandeli restaurant tatlı resimleri
pandeli tatlı resimleri


Pandeli Restoran ünlü isimlerin de tercihi ettiği bir yer olmasından, yüz yılı aşkın tecrübesinden, türk ve osmanlı mutfağı lezzetlerinden ve de lokasyonundan dolayı ne yazık ki biraz pahalı bir mekan.

Tarihi yarımada'da gezinip, mısır çarşısında ki alışverişinizde bir mola vermek isterseniz Pandeli Restaurant sizin için gayet uygun bir tercih olacaktır.


Pandeli Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.