Köşkeroğlu Kebap Ve Baklava

  Son zamanların İstanbul'da yükselen değeri Karaköy'deki güzel kebapçılardan biri Köşkeroğlu Kebap. Aynı Namlı Gurme Kahvaltı gibi (yazımıza buradan ulaşabilirsiniz) Köşkeroğlu Kebap ve Baklava mekanı da rıhtım caddesinde..

Karaköy kat otoparkının altında yer almaktadır. Benim gözlemlerime göre tipik bir kebapçı görünümünün ardında onu diğer kebapçılardan ayıran tek şey kebaplarının ortalamanın üzerinde lezzetli olmasıydı.

  Acı ile hiç aramın olmamasına rağmen Köşkeroğlu Kebap'ta yapılan enfes çiğ köfteleri bayıla bayıla yediğimi söylemeliyim.

 köşkeroğlu çiğ köfte resimleri

Sağlam bir etobur olmamdan ötürü kebapçılardan her zaman istediğimi alabilmişimdir. İstanbul'da güzel İskender yapan mekanların da sayısı azdır fakat benim gözümde Kebapçı İskender'e ek olarak Köşkeroğlu Kebap da iyi iskender yapan mekanlar arasındaki yerini aldı.

köşkeroğlu iskender resimleri

Köşkeroğlu Kebap lahmacun seven insanlar için de ayrı bir cennet adeta. Tipik lahmacun kokusunu barındırmayan şahane lahmacunlarını yerken inanılmaz keyif alacaksınız.

lahmacun resimleri karaköy

Her klasik kebapçının olmazsa olmazı servis problemi. "Ne vereyim abime", "Ne vericen abine" diyaloglarına girmek zorunda kaldığımız servis personelleri Köşkeroğlu kebapta da karşımıza çıkıyor.
Masaların ve siparişlerin takibi sanırım 3. şahıslar tarafından idare ediliyor ki verdiğiniz siparişler sizden çok daha sonra mekana gelen masalara ikram olarak gidebiliyor.
Verdiğim içli köfte siparişinin bu şekilde garsonun elinde bana baka baka başka masaya gittiğini gördüm.

Kısacası Köşkeroğlu Kebap'tan servis beklentiniz yüksek olmasın.

Gelelim Baklavasına...

Ah o baklavası!

Köşkeroğlu Baklava'nın baklavası inanılmaz lezzetli ve hafif, kesinlikle denenmesi gereken bir tat.

Köşkeroğlu Kebap ve Baklava aynı zamanda makul fiyatlarıyla da yüzünüzü güldürüyor. 5 liradan içli köfte, 35 liradan süper iskender gibi uygun fiyatlarıyla da diğer kebapçılardan bir adım öne geçmeyi başarıyor.

Yolunuz Karaköy'e düşerde canınız kebap ve baklava çekerse Köşkeroğlu Kebap ve Baklava kesinlikle denenmesi gereken bir mekan.


Köşkeroğlu Kebap Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.