Karaköy'ün Efsane Burgercisi: Baltazar Burger & Steak House

Baltazar Burger & Steak HouseKaraköy  Kılıç Ali Paşa hamamının hemen arka sokağında şahane burgerler yapan bir mekan Baltazar.

Karaköy'den Kabataş'a giden yol üzerinde Modern sanat müzesine varmadan önce iki tane yan yana otopark göreceksiniz, ilk otoparkın içinden geçip Kılıç Ali paşa hamamına ulaştıktan sonra kısa, dar bir sokak karşılayacak sizi işte tam bu sokağın bitiminde, köşede bulunuyor Baltazar Burger..Ben en az dört sefer gitmişimdir Baltazar Burger'e. Bu mekanın en sevdiğim özelliklerinden biri
duvarlarda asılı olan  motosikletleri ve retro dizaynı. Baltazar Burger'de genellikle yer bulmak -özellikle akşam saatleri- biraz zor ama personelin her konuda olduğu gibi bu konuda da çok ilgili olduğunu söyleyebilirim, size kesinlikle yardımcı olacaklardır.

baltazar burger resim

Bir masa bulup oturabildiğinizde kırmızı, çizgili gömlekli servis personelleri menünüzü getiriyor ve kibar bir şekilde tavsiyelerde bulunuyorlar.

Benim Baltazar'da kendi isimlerini verdikleri 240 Gramlık Baltazar Burger deneme şansım oldu, inanılmaz lezzetli olduğunu söylemeliyim.

devasa burger resimleri

Amatör fotoğrafçılığın ruhunu taşıyıp vurdumduymaz, hazırlıksız, kompozisyonsuz fotoğraflar çekmekten hoşlanan, işini hızlı halleden bir insan olduğumu çektiğim fotoğraflardan anlayabilirsiniz.

Önemli olanın da iyi fotoğraf çekmek değil, tecrübe edilen deneyimin olduğuna inanıyorum zaten. Bu adamların burgerleri gerçekten fevkalade ve fiyatları da oldukça uygun. Burger King ya da McDonald's gibi lab ortamında geliştirilen ve üretilen o kimyasal dışkılara verdiğiniz parayla şu 240 gramlık hayvana verdiğiniz para hemen hemen aynı.

Ayrıca baharatlı patatesleri de şahane aklınızda bulunsun.

baltazar burger kibrit resimleri

Sigaranızı çıkardığınız anda da kibritinizi önünüzde bulabiliyorsunuz.

Baltazar Burger ve Steak House burger serverler için kesinlikle denenmesi gereken, kaliteli eti, retro dizaynı ve ilgili personeliyle öne çıkan şahane bir mekan.

Ayrıca artık Caddebostan'da da şubeleri var!

Baltazar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.