Sirkeci'de Bir Lezzet Durağı: Can Oba

Can Oba Sirkecide tramvay istasyonunun bir sokak arkasında hoca paşa'da bulunan Can Oba deyimi yerindeyse tinerci manzaralı fakat ocağında inanılmaz yemekler pişen bir mekan.
 Her gün ayni yemeğini bile yesem yine de gelmek isterim bu mekana. Kullanılan malzemelerin kalitesi, inanılmaz lezzet dengesi ve muhteşem bir sunum...
Sirkeci'de bulunduğu lokasyonu unutturan bir deneyim kesinlikle.  Bu mekana gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.
Sonrasını da deneyimli servis personeline gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz.

Can Oba uzun yıllar boyunca michelin yıldızlı şef Alfons Schuhbeck'in yanında eğitim gördükten sonra Schuhbeck’s inn restoranında üç sene mutfak şefliği yapıp eyaletin en iyi mutfağı ödülünü almış. Tüm bu yeteneklerini ve tecrübesini bugün bizlere sunduğu tek göz ocaklı mekanında pişirdiği ahtopot risotto'sunun daha önce denemediğiniz bir lezzet olduğunu size garanti ederim.

Can Oba'nın ana yemekleri dışında tatlıları da inanılmaz. Hepsi birbirinden lezzetli tatlılarını yemeden asla kalkmamak lazım. Yemeğinizin sonlarına doğru da Mekanın sahibi Can bey masanıza kadar gelip deneyimlerinizle ilgili size size sorular sorup tatlı bir muhabbet ederek masanızdan ayrılıyor.


Can Oba sirkeci tarafına yolu düşenler için kesinlikle denenmesi gereken bir yer ve asla pişman olmayacağınızı garanti ederiz.

Ayrıca aklınızda bulunsun Can Oba bugünlerde CNN Türk'te Can'lı Tatlar isminde bir program da yapıyor.

                                 Kişi başı ortalama fiyatları 60-100 tl.                                                   
                                                                    
can oba tatlı tarifleri
  
ahtopot risotto resimleri
                                   
en iyi balık çorbası
                                         

Can Oba Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.